Arta Bajrami
Arta Bajrami
Arta Bajrami
  • Vendlindja:
  • Prishtinë
  • Jeton në
  • Kosovë
  • Mosha:
  • 43 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 9 Janar 1980
  • Horoskopi:
  • ♑ Bricjapi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Arta Bajrami është këngëtare shumë e njohur. Arta Bajrami Sekiraqa u rrit në një familje prej katër antarësh që ushqeheshin me muzikë. Babai i saj, tashme i ndjere, Zejnullah Bajrami ishte nje rapsod i njohur. Vëllai i Artes, Artani qe njihet si Don Arbas është një kompozitor dhe producent i talentuar i muzikës shqiptare. Nga kjo familje e vetmja ishte nëna e Artes pa një sfond muzikor. Arta martohet me Jimm-in nga Gjermania ne vitin 2009 dhe kanë një vajzë që quhet Viktoria. Arta është e njohur si mbretëresha shqiptare e R&B. Kjo është për shkak se ishte këngëtarja e parë qe i është futur zhanrit të muzikës R&B. Ajo ka fituar çmime në konkurset e ndryshme të muzikës shqiptare. Arta korri një sukses të madh dhe stolisi jetën e saj me plot njerëz rreth vetes, me publikun e saj që e përkrah në çdo hap të karrierës dhe ajo i kënaq me hite të njëpasnjëshme.

Në Dhjetor 2000, Etno Engjujt & Arta Bajrami marrin pjesë në Festivali i 39-të në RTSH me këngën "Zogu I Erresires".

Në Dhjetor 2001, Arta Bajrami merr pjesë në Festivali i 40-të në RTSH me këngën "Mos Rrej".

Në vitin 2001, Arta Bajrami publikon albumin "Krejt Diçka Tjeter" me 13 këngë.

Në Shtator 2002, Arta Bajrami merr pjesë në Mikrofoni I Artë 2002 me këngën "Vera (Fiesta)", në bashkëpunim me Etno Engjujt.

Në Janar 2003, Don Arbas merr pjesë në Mikrofoni I Artë 2003 me këngën "S'dua Te Pushoj", në bashkëpunim me Arta Bajrami.

Në Qershor 2003, Arta Bajrami merr pjesë në PoliFest 2003 me këngën "Vera (Fiesta) Part 2".

Në Shtator 2005, Arta Bajrami merr pjesë në Mikrofoni I Artë 2005 me këngën "Femer Shqiptare".

Në vitin 2005, Arta Bajrami publikon albumin "Femer Shqiptare" me 13 kënge.

Në Prill 2006, Arta Bajrami merr pjesë në Top Fest 3 me këngën "Ndoshta Dhe Te Dua", në bashkëpunim me Lyrical Son.

Në vitin 2007, Arta Bajrami publikon albumin e tretë "Chocolata" me plot 12 këngë.

Më datë 15 Nëntor 2008, Loco publikon videoklipin "Jamaican Lady", në bashkëpunim me Arta Bajrami. Videoklipi u prodhua nga Pulla.

Në vitin 2009, Arta Bajrami publikon albumin "De Luxe".

Në vitin 2011, Arta Bajrami publikon albumin "Exotic".

Më datë 23 Gusht 2014, Arta Bajrami publikon videoklipin "Diamant". Muzika e këngës u punua nga Don Arbas, teksti u shkrua nga Lyrical Son, ndërsa për orkestrimin u kujdes Don Arbas. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 1 Shtator 2014, Arta Bajrami publikon videoklipin "Nije Ket Sen". Muzika e këngës u punua nga Don Arbas, teksti u shkrua nga Mithat Sadiku. Videoklipi u prodhua nga Entermedia.

Më datë 1 Shtator 2014, Arta Bajrami publikon videoklipin "Femër Tipike". Muzika e këngës u punua nga Don Arbas, teksti u shkrua nga Avni Qahili. Videoklipi u prodhua nga Asha.

Më datë 1 Shtator 2014, Arta Bajrami publikon videoklipin "Nuk Prish Punë". Muzika e këngës u punua nga Don Arbas, teksti u shkrua nga Fatmir Muja, ndërsa për orkestrimin u kujdes Don Arbas. Videoklipi u prodhua nga Asha.

Më datë 1 Shtator 2014, Arta Bajrami publikon videoklipin "Bombshell", në bashkëpunim me Mc Kresha & Don Arbas. Muzika e këngës u punua nga Don Arbas, teksti u shkrua nga BimBimma, Mc Kresha. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films.

Në vitin 2014, Arta Bajrami publikon albumin "Llake Llake".

Më datë 2 Janar 2015, Arta Bajrami publikon videoklipin "Provo Bitch", në bashkëpunim me Don Arbas. Teksti u shkrua nga Lyrical Son, Arianit Palaj. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 14 Qershor 2015, Arta Bajrami publikon videoklipin "Më Fal Oj Nane". Muzika e këngës u punua nga Don Arbas, teksti u shkrua nga Avni Qahili, ndërsa për orkestrimin u kujdes Don Arbas. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films.

Më datë 21 Qershor 2015, Arta Bajrami publikon videoklipin "Kno Me Mu", në bashkëpunim me Duli & Sofia. Muzika e këngës u punua nga Don Arbas, teksti u shkrua nga Avni Qahili. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films.

Më datë 29 Korrik 2015, Arta Bajrami publikon videoklipin "Tamam". Muzika e këngës u punua nga Don Arbas, teksti u shkrua nga Mithat Sadiku, ndërsa për orkestrimin u kujdes Don Arbas. Videoklipi u prodhua nga Fab3 Productions.

Më datë 16 Gusht 2015, Arta Bajrami publikon videoklipin "Thuaj Jo". Muzika e këngës u punua nga Don Arbas, teksti u shkrua nga Avni Qahili, ndërsa për orkestrimin u kujdes Don Arbas. Videoklipi u prodhua nga Fab3 Productions.

Më datë 6 Tetor 2015, Arta publikon videoklipin "Shqiperi O Nena Ime", në bashkëpunim me Gold AG & Don Arbas. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films.

Në vitin 2015, Arta Bajrami publikon albumin "Victory".

Më datë 17 Qershor 2017, Arta Bajrami publikon videoklipin "Asaj", në bashkëpunim me Mc Kresha.

Më datë 3 Shtator 2017, Arta Bajrami publikon videoklipin "A Dalim". Muzika e këngës u punua nga Don Arbas, teksti u shkrua nga vetë Arta Bajrami, ndërsa për orkestrimin u kujdes Don Arbas. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films.

Më datë 19 Korrik 2018, Arta Bajrami publikon videoklipin "Malli M'ka Marr".

Më datë 16 Korrik 2019, Arta Bajrami publikon videoklipin "S'ke Dit Me M'dasht". Teksti i këngës u shkrua nga Arsim Bunjaku. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga Don Arbas.

Më datë 22 Maj 2020, Arta Bajrami & Don Arbas publikojnë videoklipin "Pse Mu". Teksti i këngës u shkrua nga Endrit Mumajesi. Videoklipi u prodhua nga BUG Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Don Arbas.

Më datë 24 Janar 2021, Don Arbas & Arta Bajrami publikojnë videoklipin "Halita". Teksti i këngës u shkrua nga Endrit Mumajesi. Videoklipi u prodhua nga BUG Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Don Arbas.

Më datë 3 Korrik 2021, Arta Bajrami publikon videoklipin "Aksesor". Teksti i këngës u shkrua nga Avni Qahili.

Më datë 18 Mars 2022, Arta Bajrami publikon videoklipin "Meshire S'dua". Teksti i këngës u shkrua nga Arsim Bunjaku. Videoklipi u prodhua nga BUG Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Don Arbas.

Më datë 16 Korrik 2022, Arta Bajrami publikon videoklipin "Enigmatik". Teksti i këngës u shkrua nga Avni Qahili. Videoklipi u prodhua nga BUG Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Don Arbas.

Më datë 5 Nëntor 2022, Arta Bajrami publikon videoklipin "Ai Nuk Ka Faj". Teksti i këngës u shkrua nga Mithat Sadiku. Videoklipi u prodhua nga BUG Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Don Arbas.

Më datë 22 Prill 2023, Arta Bajrami publikon videoklipin "Intimidoj". Teksti i këngës u shkrua nga Elinel. Videoklipi u prodhua nga Smartmotion Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga Don Arbas.

Më datë 29 Qershor 2023, Arta Bajrami publikon videoklipin "S'jom Aktore". Teksti i këngës u shkrua nga Erno. Videoklipi u prodhua nga Smartmotion Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga Don Arbas.

Më datë 29 Qershor 2023, Arta Bajrami publikon videoklipin "Foto", në bashkëpunim me Koson. Videoklipi u prodhua nga Smartmotion Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga Don Arbas.

Më datë 1 Gusht 2023, Arta Bajrami publikon videoklipin "Ma Baby". Teksti i këngës u shkrua nga Endrit Mumajesi. Videoklipi u prodhua nga BUG Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Don Arbas.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: fabulous fabulous   loralora loralora   LinaGalqi LinaGalqi   Davoooo Davoooo  Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Arta Bajrami »

Komente 47