Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Official Video Kërko Video

Arta Bajrami - Femer Shqiptare  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.9 / Votuan:  13

Komente

Asnjë Koment

01/09/2005

2005-08-31T23:00:00+00:00

Këngë e albumit:

"Femer Shqiptare"

Pjesëmarrëse në

Mikrofoni I Artë 2005
Zemer shtrengoje ti
tash belin tim
kce me mua
ti shpirti im
m'ke lakmi e di
dhe je plot sherr
por pa fjal
mendjen sma merr

Pres prej teje me shum energji me duhesh ti
Ta kallim te dy

Ref.Ku bjen tupani
dhe kavalli atje jam
jam femer Shqiptare
ndezi vendin ku jam
ku bjen tupani
atmosferen une e nxej
kur e dridhi trupin
shum zemra un i thej.

Trupi im kur dridhet
fustani m'ngjitet
epshi yt ngritet
kur t'afrohem krejt
dhe t'preki leht
me qellim e bej qe te djegesh krejt...


Ky tekst u dërgua nga  Fatushe
Më Shumë Këngë Nga Arta Bajrami:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet