Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Arta Bajrami - Rri Larg Meje  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

01/12/1999

1999-11-30T23:00:00+00:00

Këngë e albumit:

"Krejt Diçka Tjeter"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Rri Larg Meje" kënduar nga Arta Bajrami.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Arta Bajrami i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Samwwik - Rri Larg Meje

SamWwik -jehh jehh

King Records

The Trimi - Rram Rram jehh

Mc.GonnY MotherFuck -hhhhh

Kta e Paten Ndor - jeh
Ja Qim Nanen Inat-g-ve
jeh jeh

Samwwik:
Mos Mu Afro RRi Larg
Mos u ba budall
Se na tre qimnanen
Mujm Ka Dush me Dal
E Ti Nuk Del Ma i Gjall
Nese Afrohesh Pa Nevoj
Ti rri larg meje dost
Se pe merr naj plum ngoj
Kurkush so pervoj
Mu perball me forcen tem
Sa Her Tum Shohin mu
Atyre shum ju dhem kjo tem
E hatashme e papershtatshme
...........................................
Koka jote ndan
Dy Ose Tre Kater Pjes
Kjo Metafor i Shkon Atune Cuca
Qe kan met kejt pa shpres
M'falni po kerkoj ndjes
Jo be Ves spo luj Qoke
Bile plot njerz kan than
Ku Ku haver qa koke
Shpull goje 300 rake
I Gjun nanen Tjeter mi kallxu
Edhe Atina Qe hala jom
Un aj Ujki Vjeter
Ska kush ma nxe venin
Kshtu qe rri larg meje
Mos mu shit teper P*** nane
Se Qes Ktu Fare prej Beteje.

Ref.2x
Tash Per Tash Esht Ajo Qe Jom Te Thon
E Jom Te Thon Qata Qe Esht E Ko Mu Kan
E Nese ndryshon Dishka Dot Shihet E Nihet
Veq Na Jem Qata Qe Jena Kan: Ky Sen po Dihet

The Trimi:
T'kom thon rri larg meje
Mos mu afro ngat
Se T'Hup aj fakt
E Shperlahesh me gjak
Mos ma rrit zanin se
di met qu fer
si gangster i vertet
pat lajmru ta boj terr
s'jom i farur prej kujna
jom njeri n'stil n'veti
qat'her kur shitna si melaqe
kerset paprit kijameti
ku ku zot qa na gjeti
veq qetasht osht von
se ti jeton qateher
kur mbeshtetesh tek un
mos mu perzi pun t'mia
mos e luj rolin e TRIMIT
se t'mjafton veq ni aksion
me ja ni pasojat The TRIMIT
jom i krist n'kry ,
kejt perfekt me aksione
mentalisht i sigurum
me ti thy kto tensione
merre vetin met t'mir
mos merr sheja palidhje
seni clap posht e nalt
um besoj se esht zgjidhje
e per do fmi qe skan lidhje
zoti qoft me juve dosta
se tkum than rri larg meje
e tash po kani si RROSPA

Ref.2x
Tash Per Tash Esht Ajo Qe Jom Te Thon
E Jom Te Thon Qata Qe Esht E Ko Mu Kan
E Nese ndryshon Dishka Dot Shihet E Nihet
Veq Na Jem Qata Qe Jena Kan: Ky Sen po Dihet

Mc.GonnY:
Sfoli shum un boj shum
smunesh ti kto me mohu
spakten tfoli te verteten
zoti kshtu e paska shkru
po ti rri larg meje
se te shti ne sheje
nese je chasi i charti
komzzen meniher ngreje
ne ket ide shpreje
se sesht kurr realizim
idealistat pa mendim
hupin koh nket drejtim
mos u chart o fmi i shkret
kejt e din sje mangup
me culla tvogel kejt per grup
e ju thu fmive hup
po te un as mos e provo
se t'shkon ftyra nanen tjeter
shko shitju rrugaq fmmive
per to jom ujki vjeter
gishtin e tret e maj te nalt
kur ta shoh boten pasive
gishtin tregus veq e luj
kur ta shoh vdekjen masive
sdi ket sen a e nive
domethojn a e kuptojn
inati koka shum i madh
si uji nxeht vlove
bone naj sen ti shtove
pastaj na presin ne vijim
rri sat mujsh larg meje
mos gabo me ndrru ndrejtim


Ref.2x
Tash Per Tash Esht Ajo Qe Jom Te Thon
E Jom Te Thon Qata Qe Esht E Ko Mu Kan
E Nese ndryshon Dishka Dot Shihet E Nihet
Veq Na Jem Qata Qe Jena Kan: Ky Sen po Dihet

Cyanide - Rri Larg Meje

Refreni:

Rri larg meje, se ky sen u kry
Harrom ti mu
Un t'harroj ty..

Cyanide:

E puthe jetën lamtumirë si dy të dashur n'errësirë
u largove pi krejt botës për me u shëndrru n'Egërsirë
I mbyllur në vetvete
Si i humbur kërkon ngat
E pesha botës përmi krah
Gati të japi infrakt
Kur udha na takohet, ski zemër mo mem kqyr
Krejt fjalët plot dyshim tuta të shkëlqen në fytyrë
Se krejt çka patëm u zhduk
Aj moment se di ka met
Kajher kur shtrihesh në shpin msohesh me marr frym apet
Po na nuk patëm fat a? Çka patëm tash e pat
Jeta po vazhdon, unë pi shlyj ditën e tharta
Ska met sen me hup, asni unazë për mu kput
S'ka as pse mu tut, asni haver për mu zhduk
Kshtu që..

Refreni:

Rri larg meje, se ky sen u kry
Harrom ti mu
Un t'harroj ty..
Më Shumë Këngë Nga Arta Bajrami:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet