Më mbaj mend (për 1 muaj)

Arta Kabashi - Përjetësi Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Dashnia jane nuk osht e rujtme n’fotografi.
Osht' ne ambelsina t’naj dyqani tvogel,
osht' n’xhirot e heshtjes naten vone,
Osht' n’gjanat qe i bajme pa mendje
per te cilat sflasim, po i kemi veq me i ndje
Osht' perjetesisht.

Dhe ja keshtu flitet ne nje ane

Ne nje ane te deres,
duke pare ne syte e tu gjuha m'eshte habite,
ka harru ne ç’gjuhe flet'

Se veq t’flitet eshte e lehte
vetem jo kur syte e tu thone te vetmen te vertete

Te heshtur, nen driten e henes flisnim
Lekure rrenqethur ne te ftohtin e mengjesit
perjetesine flas

Perjetesi je ti
Perjetesi je ti
Perjetesi je ti
Perjetesi

andaj une flas rrjedhshem edhe nese asnje fjale kurre nga goja te me dale

Sme le t’shijoj lindjen e diellit
ne agim nje britme degjoj
Hidhem lart nga frika, kthehem
e duke qeshur te degjoj

Bej t’largohem por jo s’du
Se si valle une me u largu kur ti je i vetmi qe eshte frike edhe guxim per mu?

Sdu tlargohem
Jo jo sdu, jo jo sdu
Ti je frike edhe guxim per mu

Perjetesi je ti
Perjetesi je ti
Perjetesi je ti
Perjetesi

andaj une flas rrjedhshem edhe nese asnje fjale kurre nga goja te me dale


Arta Kabashi - Përjetësi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Përjetësi".
3. Video është e këngës "Përjetësi", por nuk këndohet nga Arta Kabashi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Arta Kabashi:


Komente 0