Artan Kastrati
Artan Kastrati

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
Biografia

BIOGRAFIA: Artan Kastrati është një autor këngësh dhe instrumentist i njohur. Aktiv si kompozitorë, orkestrues, ton mjeshtër që nga viti 1993, fillimet e tij ishin si ndihmës në studion e Ismet Shahinit e Eroll Jakupit, pastaj konkurroi me komponimin e parë në Nota Fest 1995 dhe u shpërblye me çmimin e 2 dhe dalëngadalë u angazhua në shumë projekte muzikore duke u bërë më profesionist në këtë fushë. Ka kompozuar mbi 600 këngë për këngëtarët më të popullarizuar nga Maqedonia, Kosova, Shqipëria, diaspora, Bullgaria, Serbia, ...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0