Më mbaj mend (për 1 muaj)

Artan Kastrati

Artan Kastrati
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.4 / Votuan:  20

Artan Kastrati është autor këngësh dhe këngëtar i njohur. Aktiv si kompozitorë, orkestrues, ton mjeshtër që nga viti 1993, fillimet e tij ishin si ndihmës në studion e Ismet Shahinit e Eroll Jakupit, pastaj konkurroi me komponimin e parë në Nota Fest 1995 dhe u shpërblye me çmimin e 2 dhe dalëngadalë u angazhua në shumë projekte muzikore duke u bërë më profesionist në këtë fushë. Ka kompozuar mbi 600 këngë për këngëtarët më të popullarizuar nga Maqedonia, Kosova, Shqipëria, diaspora, Bullgaria, Serbia, Turqia. Pjesëmarrës në shumë festivale të Maqedonisë, Kosovës, Shqipërisë gjithashtu dhe shumë koncerte në vend dhe jashtë vendit.

Më datë 10 Shtator 2012, Orhan Ibrahimi & Artan Kastrati publikojnë videoklipin "Vetem Permendore".

Më datë 20 Prill 2013, Ton Voka publikon videoklipin "Me Ty", në bashkëpunim me Artan Kastrati.

Më datë 8 Nëntor 2017, Orhan & Artan publikojnë videoklipin "Mjaft". Muzika e këngës u punua nga Orhan Ibrahimi, teksti u shkrua nga Orhan Ibrahimi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Artan Kastrati. Videoklipi u prodhua nga Fabrika.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Profili

Facebook

Shto profile

të tjera


Komente 0