Më mbaj mend (për 1 muaj)

Artan Xhija - Nje Aventur E Perjetuar Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  7

Në lokalin e një miku me një vajze unë u njoha
se mendova çfarë po bëja se mendova
ish e bukur, ish e ëmbël, ish e pastër e pafaj
menjëherë ju afrova unë asaj

Në lokalin e një miku me një vajzë unë u njoha
se mendova çfarë po bëja se mendova
ish e bukur, ish e ëmbël ish e pastër, e pafaj
menjëherë ju afrova unë asaj

Me të shumë ditë unë kalova
një aventurë përjetova
por u gabova me atë vajzë u gabova
të gjitha fjalët mi besonte
por unë këtë gjë jo se kuptova
e mashtrova unë atë e mashtrova

Me të shumë ditë unë kalova
një aventurë përjetova
por u gabova me atë vajzë u gabova
të gjitha fjalët mi besonte
por unë këtë gjë jo se kuptova
e mashtrova unë atë e mashtrova

Një ditë vjeshte ish atë ditë
kur i thashë, jo, më s'të dua
pa pushuar qante vajza, pa pushuar
porsi gjethet i rridhnin lotët
dhe ngadalë u largua
jam penduar për atë vajzë, jam penduar

Një ditë vjeshte ish atë ditë
kur i thashë, jo, më s'të dua
pa pushuar qante vajza pa pushuar
porsi gjethet i rridhnin lotët
dhe ngadalë u largua
jam penduar për atë vajzë, jam penduar
jam penduar për atë vajzë, jam penduar
jam penduar për atë vajzë, jam penduar


Ky tekst u dërgua nga Eduart NonajArtan Xhija
Publikimi: 01/12/2001


Artan Xhija - Nje Aventur E Perjetuar
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nje Aventur E Perjetuar".
3. Video është e këngës "Nje Aventur E Perjetuar", por nuk këndohet nga Artan Xhija.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Artan Xhija:


Komente 0