Më mbaj mend (për 1 muaj)

Artan Xhija - Trup I Gjakosur Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Me trupin gjakosur
më parë tek ty erdha
në duart e tua
një lumë me gjak derdha
ti mbi trupin tim nise të qash
dhe unë një buzëqeshje
të mekur të dhashë

Me trupin gjakosur
më parë tek ty erdha
në duart e tua
një lumë me gjak derdha
ti mbi trupin tim nise të qash
dhe unë një buzëqeshje
të mekur të dhashë

Më merr në kraharor dhe më shtrëngon
dhe më afron afër, zemrën dëgjon
do të jetosh me frymë s'ke ku shkon pa mua
po s'pate ti shërim për mua s'ka nusëri

Më merr në kraharor dhe më shtrëngon
dhe më afron afër, zemrën dëgjon
do të jetosh me frymë s'ke ku shkon pa mua
po s'pate ti shërim për mua s'ka nusëri

Dhe unë i heshtur fjalën të dëgjoj
që po më vjen fundi, vetë po kuptoj
lamtumirën e fundit ta jap unë ty me shenja
për këtë jetë moj vajzë, jo s'jam më i denjë

Dhe unë i heshtur fjalën të dëgjoj
që po më vjen fundi, vetë po kuptoj
lamtumirën e fundit ta jap unë ty me shenja
për këtë jetë moj vajzë, jo s'jam më i denjë


Ky tekst u dërgua nga Eduart NonajArtan Xhija
Publikimi: 17/07/2013


Artan Xhija - Trup I Gjakosur
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Trup I Gjakosur".
3. Video është e këngës "Trup I Gjakosur", por nuk këndohet nga Artan Xhija.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Artan Xhija:


Komente 0