Më mbaj mend (për 1 muaj)


Artan Xhija - Vajzat Jane Si Djalli (Geska)

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vajzat Jane Si Djalli (Geska)".
3. Video është e këngës "Vajzat Jane Si Djalli (Geska)", por nuk këndohet nga Artan Xhija.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Artan Xhija - Vajzat Jane Si Djalli (Geska)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Muzika & Teksti:

Artan Xhija

Komente

Asnjë Koment

21/10/2013

2013-10-21T06:57:57+00:00Po pse zemrën time
ty moj vajzë unë ta dhurova?
edhe shpirtin tim e shkatërrova
po pse sytë e tu moj vajzë më tradhëtuan?
me të tjerë sy u dashuruan

Ti moj vajzë e poshtër e mallkuar
nuk le zemër djali pa mashtruar
prandaj them se vajzat janë si djalli
aty të urrejnë aty i zë malli
kur të thonë të dua të tradhëtojnë
kur të thonë o shpirt të mëshirojnë

Prandaj them se vajzat janë si djalli
aty të urrejnë aty i zë malli
kur të thonë të dua të tradhëtojnë
kur të thonë o shpirt të mëshirojnë

Po pse jetën ty unë moj vajzë
ty ta kushtova, ty ta kushtova
ti s'ishe për mua, e kuptova
po sa e pashpirt moj vajzë
ti u tregove, ti u tregove
me të tjerë djem më tradhëtove

Ti moj vajzë e poshtër e mallkuar
nuk le zemër djali pa mashtruar
prandaj them se vajzat janë si djalli
aty të urrejnë aty i zë malli
kur të thonë të dua të tradhëtojnë
kur të thonë o shpirt të mëshirojnë

Prandaj them se vajzat janë si djalli
aty të urrejnë aty i zë malli
kur të thonë të dua të tradhëtojnë
kur të thonë o shpirt të mëshirojnë

Prandaj ti o djalë mos u gabo
si kjo vajzë e poshtër mos dashuro
se do lëndohesh


Ky tekst u dërgua nga Eduart Nonaj
Më Shumë Këngë Nga Artan Xhija:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet