Më mbaj mend (për 1 muaj)

Artan Xhija - Lutet Zemra Ime  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Muzika & Teksti:

Artan Xhija

Komente

Asnjë Koment

26/01/2019

2019-01-26T13:02:50+00:00Shumë kujtime më rikthehen
Në mendjen time
Për baabin më të mirë
Lutet zemra ime
Fjalët për ty s'kanë të sosur
Se u dogje si qiri
Të na shihje ne të lumtur
Jetën falje ti

Ishe ti 1 prind i rrall
Sot për ty ne kemi mall
Ti sot ke ndërruar jetë
Ty të qoftë dheu i lehtë (2x)

Lotët më zaptuan shpirtin
Për babain tim
Vlerat që ti na mësove
Jo nuk kanë mbarim
Por sërish nuk jam i sigurt
Unë tek fëmijt e mi
A do t'mundem tu jap shpres
Sa gjysma që më dhe ti

Ishe ti 1 prind i rrall
Sot për ty ne kemi mall
Ti sot ke ndërruar jetë
Ty të qoftë dheu i lehtë (4x)


Ky tekst u dërgua nga ILMA
Më Shumë Këngë Nga Artan Xhija:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet