Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Artiola Toska

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  239
 • Vendlindja:
 • Tiranë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 45 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Artiola Toska është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së mesme. Eshtë një ndër këngëtaret më të suksesshme të muzikes popullore shqiptare. E nisi karrierën në moshë fare të vogël dhe sot është një ndër emrat më të njohur të muzikës popullore në trevat shqiptare e nderuar edhe me titullin “Mjeshtër i Madh“ nga presidenti i republikës. Gjatë karrierës së saj numëron 6 albume dhe 6 koncerte recitale. Ndërkohe gjatë karrierës së saj ka qënë pjesëmarrëse në koncerte kudo në trevat shqiptare dhe në diasporë SHBA, A...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

3 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtareKonget Qe Burojn Nga Shpirti (2013)

Live 2009 (2009)

Nje Filxhan U Bo Sebep (2006)

Larg Syve, Larg Zemres (2004)

Mos U Lodh Kot (2001)

Pse Kam Frikë (2000)


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (5)

8
4
0
1
2

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Anjeza Branka

Rozana Radi

Aurela Gaçe

Bleona Qereti

Ledina Çelo

Ava Max

Parashqevi Simaku

Anxhela Peristeri

Leonora Jakupi

Alberie Hadergjonaj

Tags: Artiola Toska, Artjola Toska


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet