Më mbaj mend (për 1 muaj)

Artiola Toska - Kenge Bilbili Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

O bylbyl a s'ma fal zanin
Ti knoj djalit qe e du
S'me ze bese se i dhash zemren
Me kang'tate du me i tregu
S'me ze bese se i dhash zemren
Me kang'tate du me i tregu

(refren)
Kenge bylbyli me endu'
Krah pellumbi me flutru'
Rreze dielli me bo drit'
O veç me nejt me ty nji dit'
(2 here)

O pellumb a s'mi fal krahet
Gjer te ai sa flut'roj
S'me ze bese ai per fjalet
Ti hap shpirtin e ti tregoj
S'me ze bese ai per fjalet
Ti hap shpirtin e ti tregoj

(Refreni)

O ti diell a s'mi fal rrezet
Ta ndris rrugen te ai
S'me ze bese se per te tretem
Hajt'pra diell tregoji ti
S'me ze bese se per te tretem
Hajt'pra diell tregoji ti

(Refreni)Publikimi: 01/12/2001


Artiola Toska - Kenge Bilbili
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenge Bilbili".
3. Video është e këngës "Kenge Bilbili", por nuk këndohet nga Artiola Toska.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Artiola Toska:


Komente 0