Më mbaj mend (për 1 muaj)

Artiola Toska - Goc Tirone Jam Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  45

Me merr malli o per dit
O gjumi i nates nuk m ka zon
Kur kimetin sja kom dit
O per ni vene mrrin Tiron

Ku skom qen ku skom ik
Oqeanin kom kalu
Deri larg ne Amerik
Po ket ven se kom harru

Prap ketu e pruna koken
Ku me pret Baba dhe Nona
Cepe cepe brudha boten
Por nuk gjeta si Tirona

O goc Tirone jom
Rronjet ktu i kom
N'fund t botes me shku
Shpirtin e kom ktu

Goc Tirone jom
Rronjet ktu i kom
O n'fund t botes me shku
Shpirtin e kom ktu

N lagjet tuja un jom rrit
S me bon zemra me nejt larg
Fjal e urt kot nuk ka dal
Ku kom le du me u plak

Prap ketu e pruna koken
Ku me pret Baba dhe Nona
Cepe cepe brudha boten
Po nuk gjeta si Tirona

2x
O goc Tirone jom
Rronjet ktu i kom
N'fund t botes me shku
Shpirtin e kom ktu

Goc Tirone jom
Rronjet ktu i kom
O n'fund t botes me shku
Shpirtin e kom ktu


Ky tekst u dërgua nga * Denisa*

Artiola Toska - Goc Tirone Jam
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Goc Tirone Jam".
3. Video është e këngës "Goc Tirone Jam", por nuk këndohet nga Artiola Toska.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Artiola Toska:


Komente 0