Artjola Topi
Artjola Topi

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
Biografia

BIOGRAFIA: Artjola Topi është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Studion ‘Muzikologji’ në Universitetin e Arteve, por rrugëtimin drejt muzikës e ka nisur që në moshën 4-vjeçare. Në koncertet dhe festivalet për fëmijë në qytetin e Elbasanit, ajo është vlerësuar me çmime në secilin prej tyre, ndër të cilët dy vite rradhazi me çmimin e parë. Ka studiuar për 12 vite piano në shkollën artistike “Onufri”. Artjola ka qenë pjesëmarrëse në disa talent show; “X Factor”, “The Voice” dhe “Gjeniu i vogël 3”, ku u shpall ed...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje» Dërgo Një Këngë »


Komente 0