Artur Dhamo
Artur Dhamo

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}Biografia

BIOGRAFIA: Artur Dhamo është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Ne Dhjetor 1990, Redina Tili & Artur Dhamo marrin pjese ne Festivali i 29-te ne RTSH me kengen "Lule E Vetmuar". Ne vitin 1992, Artur Dhamo & Etleva Gega marrjn pjese ne Kenget e Stines me kengen "Si Ma More Zemren". Në Dhjetor 1991, Artur Dhamo merr pjesë në Festivali i 30-të në RTSH me këngën "Përse Kështu". Në Dhjetor 1992, Artur Dhamo merr pjesë në Festivali i 31-të në RTSH me këngën "Tek Unë Një Botë Është Zgjuar". Ne vitin 1993,...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0