Më mbaj mend (për 1 muaj)

Artur - N'Rruge Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  25

E gjej veten te rruga
Mfal nan qe u futa
Ama qeshtu nuk mujta
O la gjurme ose zhdukna

Mfal nan qe sot po shes drog
Po boj 1 jet jo njet si do shoke
Se pasha ty jam ndje shum poshte
Sa her je mrz e tkam pa me lot

Zemra e fort thojn po zemra e dobt
Se dhe une kam ndjenja sjam aq i ftoft
Kur nuk ka zgjidhje tmire e keqja tdon fort
Kurgjo nuk vjen pa luft un nuk nejta kot

Sjam krenar nese me mu nuk mburren
Nese skaloj kudo vetit ja boj uren
1 her me gabu kto po ta vejn vulen
Kur jep rrsp krejt te ti gjuhen

Njet pata synime su nala
Zoti em falt per gabimet qe bona
I du shokt qe jam rrit te mahalla
Po se kam prit qe 1 dit me to nuk bona

E gjej veten te rruga
Mfal nan qe u futa
Ama qeshtu nuk mujta
O la gjurm ose zhdukna

Qysh i vogel shum e dojsha muziken
Imagjinosha veten nskene tu prit diten
Em paten thon leje po sun e lejsha biten
E bona per zemren e jo per arritjen

Se du famen e du ftyren
Po secilit prb ja gjej menyren
Jeta ka sakrifice un harrova deshiren
Po krejt i boj hallall per familjne

Rrethi jem tash ka vlere kurr nuk e lshoj
Shum vjet i boj mrene nuk i kallzoj
Nese ma ke dhon doren kurr se harroj
Po besom 1 her dhe ti ke pas nevoje

Mfal zemra jem qe spo dalim shum vene
Qe sjam me ty shum net se kam me kry do sene
Ka i her falja mduket ndrrim teme
Se njeriu gjen paqen vetem siper reve


Ky tekst u dërgua nga ARTUR dbArtur
Publikimi: 07/03/2021
Teksti: Artur
Produksioni: Gm Records
Beat/Instrumental: Killer Garth
Mix/Master: Xhenty
Video Produksioni: Roberto Fusha
Production: Arra StudioArtur - N'Rruge
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "N'Rruge".
3. Video është e këngës "N'Rruge", por nuk këndohet nga Artur.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Artur:


Komente 0