Më mbaj mend (për 1 muaj)

Arxhend Bejtullahi - Ajo  (Feat. Gzim Ukiqi)  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

Featuring

Gzim Ukiqi

01/02/2012

2012-02-01T13:04:12+00:00Gzim Ukiqi- Qdo Fillim e ka ni mbarim e kalumja ska kthim
E bone qit gabim e meritove kit perfundim
Vet e shkatrrove kit dashni se une kesh ne rrug t'drejt
Bojsha gjithqka per ty per ty apet ish kan njejt
Gjdo premtim i joti koka kon veq fjal
Edhe nese un ta fali zoti kurr ska me ta fal
Ni plag ne zemer qe ma dhe kurr nuk po sherohet
Thu hajt se harroj amo kujtimii veq po zmadhohet
Kujtimin tem per ty dikun larg e kom qu
Skom ndjenja mos per ty gjithqka ka mbaru
Se di a jom qaii po e di qe kom ndryshu
Shum von e kom kuptu me ndjenja tmija paske lu
Harro kohen qe bashk e kem kaluu
Sdeshte mem pa deshira tu realizu
Kujto at koh vet kur um ke lon
Tash osht shumë von lidhjen ton pe perfundojm.

REF 2x Gzim Ukiqi
TASH ka mbaru at kohë a pe kujton qa u ba tash syri po loton
jo per ty ma un nuk jetoj tash zemer gjthqka mbaroi

(Arxhend Bejtullahi)

Ku je met tash ni rrug me lot sy
Bon gabim nese kthehesh ska ven mo per ty
Dije se me zemer gjth tkom dashuru
Harroj kujtimet krejt kohen qe e ke kalu me mu
Tash ska kthim se ti vet bone gabim
Plag nzemer tu ka bo te un ma ski kthim
Tjetres ko me ja dhon krjet tjetren ko me pas ngat
Tlutem zemer mos u kthe shko sa ma larg
Tash sdu met pa se nzemer um ke vra
Ato koh bashk me ty un krejt permas pi la
Vazhdo rrugen ka je nis se pe vazhdoj rrugen tem
Tkom dasht shum qata met largu pom dhem
Kur pi kujton ato koh beso pom dhem zemra
Ka kalu ajo koh qe te thojsha je veq e jemja
Veq ty tkom pas ne zemer tjeter ska egzistu
Gjithqka kum bo per ty po ajo koh ka shku.

REF 2x Gzim Ukiqi
Tash ka mbaru at kohë a pe kujton qa u ba tash syri po loton
Jo per ty ma un nuk jetoj tash zemer gjthqka mbaroi.


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet