Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aslaidon Zaimaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Itali 
  • Mosha:
  • 28 Vjeç
BIOGRAFIA: Aslaidon Zaimaj është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo rock dhe pop-rock. Kontaktet e para me muzikën i ka pasur që në moshën 8-9 vjeçare, kohë kur ishte një adhurues i madh i Michael Jackson, të cilin nisi ta imitonte. Por Aslaidon Zaimaj e zbuloi seriozisht këtë dashuri të veçantë duke dëgjuar grupin “Nirvana”. Ai bleu një kitarë dhe nisi kërkimin e shokëve me të cilët ndante të njëjtin interes për muzikën. Adoleshentët formuan një grup, me të cilin performonin në ambiente të ndryshme këngë cover nga Nirvana dhe Gree...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Fitues i

The Voice Of Albania

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Tiri Gjoci

Kachinari (Gjergj Kaçinari)

Ibra-G

Emyx

Addi

Elvir Hasani

NORD (Rinor Durmishaj)

Alsked Rrenja

Ziso

Elis Nova

Tags: Aslaido Zaimaj, Aslaidon Zaimaj, Aslaido, The Voice Of Albania, Aslajdon, Aslajdon Zaimi


Komente mbi këtë artist