Astro
Astro
Astro
 • Emri i Vërtetë:
 • Astrit Balaj:
 • Vendlindja:
 • Theranda Kosovë
 • Jeton dhe vepron në :
 • Gjermani Gjermani
 • Mosha:
 • 34 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 11 Nentor 1988
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♏ Akrepi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
Astro është këngëtar i njohur. Astrit Balaj (Astro) ka lindur ne vitin 1988 ne Therand pas moshes 8 vjeqare ai jetonte ne gjermani deri nmoshen 13 vjeq. Mirret me muzik qe 2 vjet e gjysme. kendon RNB dhe Rap. Astro emrin e vertet e ka Astrit por shoket e therrisnin astroo nje emer qe ka qe ka domethanien e yllit.

Më datë 23 Shtator 2010, Lamm-G publikojnë videoklipin "Ti Edhe Ti", në bashkëpunim me Miril, Astro Mc & Gjonny.

Më datë 19 Maj 2012, Astroo publikon videoklipin "Ajo Hala O Fmi Part Ii".

Më datë 25 Maj 2016, Astro publikon videoklipin "I Love It".

Më datë 2 Gusht 2016, Adela publikon videoklipin "Like A Gangsta", në bashkëpunim me Astro.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »
Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Astro »

Komente 56