Më mbaj mend (për 1 muaj)

Astrit Gruda

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2
BIOGRAFIA: Astrit Gruda është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Njihet si reper i skenës muzikore shqiptare, mirëpo, Astrit Gruda ka filluar të bëhet një emër i njohur në tregun botëror, pas hyrjes në kompaninë muzikore ‘VEVO’. Ai thotë se është me fat për këtë arritje në karrierën e tij si artist. Astrit Gruda është reperi i parë shqiptar i cili është anëtarësuar në kompaninë e videove muzikore ‘VEVO’. Astriti ka thënë se ndjehet mirë që është rep artisti i parë që i bashkohet kësaj kompanie gjigante të muzi...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë KomentS'dua Tjeter (2012)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Wllatki

Scorpion

B-Bami

Bigg V

Biggi

Xhema Aka Jemayli

Kacho

O.D (Overdose)

Faraoni G

Bidaki

Tags: Astrit Gruda


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet