Më mbaj mend (për 1 muaj)

Augustin Ukaj - Esat Pasha Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Esat Pasha" kënduar nga Augustin Ukaj.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 0 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
0

DËRGO TEKSTIN

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Bijt E Sefes. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

1
E Esat Pasha
O një Pashaj rie
O bre se n'Parize
Pasha koka hye
O kashku ai meshite
O Nanen shqiprie
2
O Zarie homni
E po hamni tie
Ajo po e pagune
O ni telavgjie
E po apongone
Ti ore telalle
O ty gjith sadushe
Komet dhan alltane
O ki me piskate
Hej ne per Tirane
Me than aka djale
O npopllin shqiptare
Sot mor per atëdhee
Meu ba fida qare
O ne pariz t'Frances
E po aj let shkone
O mor Esat Pashes
Allti letmimshone
O mor let mavrete
E qat faq ezie
O kashku meshite
O Nanen Shqiprie
3
O pra telalli
Nqarrshi koka dale
Aj mor shkoj tuj brite
Ej ne per Tirane
O sa fort piskati
Perpara hotelit
O ma paska nie
O Avni Rrustemi
O more telalle
Avnia i kathane thane
Apo tenin veshte
Ti qakjetuj fole
O kto fjal tverteta
Qeto mos me kane
O kot dhan besa
Epo kryt dotshkone
4
O po Avnie
Telalli i kathane
O po vet mu urdhnin
Homni ma kadhane
E po drejt te homni
Avnia po shkone
O po mathrret homnin
Zahrie mori nane
Qeto fjalt telallit
A dot jen tamone
O se podojne
Oj Nan met memlane
5
O po avnie
Homni po jabaneo
Oj tha vet unë urdhnin
Ati jakam dhane
E po moj oj Nane
Avnija ika thane
Loke ni batllake
Ti amun ma gjane
Se bre edhe temen
Bashk ne shok e kame
O po mu pomduhet
E po masagllame
O mor meqit pushe
Oj Nan per Vataane
6
O nshok evnojke
Qat shtatqen atnagonen
O ne skel te dursit
Koka hyp nvapore
Aj mor po t'fillone
Epo per stamolle
Epo veq ni nate
Ne Stamoll pe bane
E zdrit sa ba Zoti
O kur pe ndriqone
Aj ne ajroporte
Koka hyp nballane
O mor po tillojke
E n'Paris po shkone
7
O me Franqeze
Shoqnur kokakane
O more Franqeze
Atinaj kathane
Aedin bre shpifsi
Se ku asht tuj majte
Zbashku Esat Pashen
Pojthot ku tagjoje
E po per me shpise
Jo nuk di qka t'thame
O djal Esat Pashen
Kallaj un ta gjaje
Aj sa shkoj nhotele
Aj mor buk me ngrane
E po mos e njofshe
Avni mor ti djale
Oj tha eka ngjykse
Aj mor ni nishone
O ika nkrah djathte
Pasha yll e hane
8
O t'falimderit
Franqezit ojkathane
E un ty qkat veta
Pergjegje mke dhane
Aj mor drejt nhotele
Avnia po shkone
O po nder t'hotelit
Esati asht dale
Po thot qka ki djale
Ti qe pom kerkone
E more Esat Pashes
Pojthot o tradhtare
O te fala t'bane
O poplli Shqiptare
E po tye me vdekje
Ty mor po denojne
Aj mor kap shanzherin
Qat shtatqen nagane
Edhe Esat Pashes
E dy her poj mshone
O mor paj pik shpirti
Nat ven e kalaane

Publikimi: 21/10/2013Më Shumë Këngë Nga Augustin Ukaj:


Komente mbi këtë këngëAugustin Ukaj - Esat Pasha
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Esat Pasha".
3. Video është e këngës "Esat Pasha", por nuk këndohet nga Augustin Ukaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.