Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Audio Kërko Video

Augustin Ukaj - Kenge Per Skenderbeun  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

18/10/2013

2013-10-18T14:12:14+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kenge Per Skenderbeun" kënduar nga Augustin Ukaj.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Augustin Ukaj i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Rafete Behluli Abazi & Bedri Abazi. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Ri i ulur mbi nji gure
doren ne faqe tuj mendu
shpaten ndor me sy te perlotur
mendja i rrinteveq ne kruj
i kujtonte fjalt e te atit
kur ja thoshte pran oxhakut
mos harro birr vendin ton
se aj vet ty te mallkon

* Humben rete e u kthjelle moti
ne Kruj u kthy Gjergj Kastritoi
seharroj tokat e te pait
amanetin e te atit

Sa te dua o shqiperi
sa mall ndjej e sa deshir
per ty gaz e dashuri
thell ne zmer me ke mbir
sa per mua o atdhe
je nje lule aq e vyer
qe nuk gjendesh permbi dhe
shpirtin tim per ta ushqyer

* Ty asgje sta mbushka syrin|
as nje pem e as nje gur
me ne fund moj trimerore
bere qerdhen ne flamur

kur ndegjoj sulltan murati
gjith ushtrin e beri gati
shqiperin me sulmu
tan ballkanin me sundu
trim i fort gjergj kastrioti
fuqi t madhe i dhashka zoti
bashk me trimat e arberis
grusht te madh i dhan truqis

* Pa ndegjo sulltan murat
un per ty nuk jam i ngat
nuk jam beu i turqis
JAM USHTAR I ARBERISMë Shumë Këngë Nga Augustin Ukaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet