Aurel Amzai

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  10
 • Vendlindja:
 • Strugë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 29 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Aurel Amzai është një këngëtar i njohur. Dashuria e tij per muziken filloi kur ai ishte i vogel, kjo per faktin se ai rrjedh nga nje familje artdashëse. Studio per 8 vite per piano dhe kanto ne shkollen e muzikes "Rruga e Metodit" ne Ohër. Ka mbaruar studimet per Arkitekturë ne Universitetin Politeknik te Tiranës. Mori pjese neper shume aktivitete muzikore ne Maqedoni si pjese e korit te shkolles dhe ne te shumten e rasteve si kengetare solist edhe si pianist. Në vitin 2008 mer pjese...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Florent Iseini

Miki

Kujtim Akiku

Ylker Baliu

Shpresim Zylbehari

Elvir Hasani

Chippi

Qendrim Lutfiu

Adhurim Deari

Extrem Brati


Tags: Aurel, Aurel Amzai, Aureli, Aurel Hamzai, Aurel Hamzaj

Krijo Një Kartolinë