Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aurel Thellimi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  38
BIOGRAFIA: Aurel Thellimi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Aurel Thëllimi baritoni i Teatrit Kombëtar të Operës dhe Baletit i cili këndon bukur dhe muzikën e lehtë, që në vogëli ka marrë pjesë në festivalet e fëmijëve. Si i rritur do të ishte pjesëmarrës në shumë festivale të muzikës, koncerte, prezantime me videoklipe dhe aktiv në të kënduarin “live”. Në Dhjetor 1998, Aurel Thellimi & Sonila Mara marrin pjesë në Festivali i 37-të në RTSH me këngën "Për Ty Dhe Për Veten Time". Në Dhjetor 2000, Aure...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Stefan Marena

Sajmir Çili

Egzon Krasniqi

Ernis Çili

Egland

Denny

Besmir Metani

Xhustino Hasani

Verim Zendeli

Papush Sadiku

Tags: Aurel Thellimi


Komente mbi këtë artist