Aurel Thellimi
Aurel Thellimi
Aurel Thellimi
  • Vendlindja:
  • Korçë
  • Jeton në
  • Shqipëri
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Aurel Thellimi është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Aurel Thellimi lindur ne qytetin e Korces.
Ne moshen 5 vjecare marr pjese ne Operan Liceistet te kompozitorit Josif Minga ne rolin e gazeta shitesit!Fitues i disa cmimeve ne festivalet e femijve ne qytetin e Korces dhe fitues i cmimit te dyte ne festivalin kombetar ne Shkoder ne vitin 1988! Ne vitin 1999 fitues i cmimit te dyte ne festivalin e femijve ne Ankara Turqi! Ka kryer liceun artistik ne Korce 1992 -1996 duke marre pjese si kengetar solist ne Teatrin e Korces ne shume aktivitete. Ne vitin 1997 filloj akademine e arteve prane katedres te prof:Burhan Spahiu...1998 fitues i cmimit te dyte ne festivalin e muzikes se lehte Kenget e Stines, ne vitin 2000 emerohem kengetar ne TKOB, po kete vit marr pjese ne disa festivale te muzikes se lehte dhe perfaqesoj shqiperni ne Euro Song per te rinj ne Zielona Gora Poloni! Ne vitin 2001 diplomohem ne akademine e arteve me note maksimale! Qe prej keti viti vazhdoj punoj ne TKOB duke kenduar si personazh kryesor ne muzikalin e pare qe vihet ne Shqiperi West Side Story ne rolin e Riff,me tej kam kenduar ne disa vepra si Opera per 3 Grosh rolin e zotit Picem,
Limresario in augustie Don Perizonio,
Ne opera Skenderbeu rolin e Talipit,
Cossi fan tutte rolin e Gulielmo
Peshkataret e Perlave Rolin e Nurabad
Traviata rolin e Barone etj etj
Aktiviteti im artistik pervec institucional ka nje zhvillim personal ne shume aktivitete brenda dhe jashte shqiperise duke qene dhe fitues ne disa festivale! Aktualisht kendoj prane TKOB! Ne vitin 2017 fitues i cmimit Metropol te akorduar nga bashkia Tirane ne Kenga Magjike. kam qene pjesmarres ne shume aktivitete artistike si solist jashte shqiperise ne vitin 2018 ne disa shtete si Zvicer, Greqi, France, Kosove, Maqedoni.

Në Dhjetor 1998, Aurel Thellimi & Sonila Mara marrin pjesë në Festivali i 37-të në RTSH me këngën "Për Ty Dhe Për Veten Time".

Në Nëntor 2000, Aurel Thellimi merr pjesë në Kënga Magjike 2000 me këngën "Enderr E Vrare".

Në Dhjetor 2000, Aurel Thellimi & Silva Gunbardhi marrin pjesë në Festivali i 39-të në RTSH me këngën "Kjo Nate Fanar".

Në Maj 2001, Aurel Thellimi merr pjesë në Këngët E Stinës 2001 me këngën "E Dua Diellin".

Në Dhjetor 2001, Aurel Thellimi & Sonila Mara marrin pjesë në Festivali i 40-të në RTSH me këngën "Kohe E Shkuar".

Në Dhjetor 2002, Aurel Thellimi merr pjesë në Festivali i 41-të në RTSH me këngën "Enderr E Marre".

Në Dhjetor 2003, Aurel Thellimi merr pjesë në Festivali i 42-të në RTSH me këngën "Dashuri A Loje".

Në Dhjetor 2004, Aurel Thellimi merr pjesë në Festivali i 43-të në RTSH me këngën "Ere E Marre".

Në Dhjetor 2005, Aurel Thellimi merr pjesë në Festivali i 44-të në RTSH me këngën "Dhe Kur Kujtesa...".

Në Nëntor 2006, Aurel Thellimi merr pjesë në Kënga Magjike 2006 me këngën "Jam Vetem".

Në Maj 2012, Aurel Thellimi merr pjesë në Top Fest 9 me këngën "I Vetem".

Në Nëntor 2012, Aurel Thellimi merr pjesë në Kënga Magjike 2012 me këngën "Ajo Si Ajo".

Më datë 6 Shkurt 2013, Aurel Thellimi publikon videoklipin "Ti Nuk E Di".

Më datë 28 Maj 2013, Aurel Thellimi publikon videoklipin "E Vogla".

Në Mars 2014, Aurel Thellimi & Astrit Qerimi merr pjesë në Kenga Ime 2014 me këngën "Ejani Per Qejf", në bashkëpunim me Mangavatut.

Më datë 29 Maj 2014, Blerina Braka publikojnë videoklipin "Shpirt", në bashkëpunim me Aurel Thellimi. Me këtë këngë, Blerina Braka marrin pjesë në Top Fest 11 në vitin 2014.

Në Mars 2014, Aurel Thellimi & Astrit Qerimi marrin pjesë në Kenga Ime 2014 me këngën "Njesoj".

Në Nëntor 2014, Aurel Thellimi merr pjesë në Kënga Magjike 2014 me këngën "Aktore". Ai tregon se sot femrat aktrojnë në dashuri, ato shtiren sikur dashurojnë duke dominuar ndjenjat. Me sa duket në këtë kënge ai kerkoi t’ua heqë maskën.

Në Maj 2015, Aurel Thellimi merr pjesë në Top Fest 12 me këngën "Medalioni".

Në Prill 2015, Aurel Thellimi merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 14 me këngën "Medalioni".

Më datë 5 Maj 2015, Anxhela Peristeri, Aurel Thellimi, Blerina Braka & Erik Lloshi publikojnë videoklipin "S'ka Si Ne".

Më datë 18 Dhjetor 2015, Aurel Thellimi publikon videoklipin "Cika". Me këtë këngë, Aurel Thellimi merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 15 në vitin 2016.

Në Shtator 2016, Aurel Thellimi merr pjesë në Kënga Magjike 2016 me këngën "A Thua E Din".

Më datë 14 Mars 2017, Anxhela Peristeri & Aurel Thellimi publikojnë videoklipin "Qesh".

Në Tetor 2017, Aurel Thellimi merr pjesë në Kënga Magjike 2017 me këngën "E Diel".

Më datë 20 Korrik 2018, Aurel Thellimi publikon videoklipin "Jam Bo Tap". Muzika e këngës u punua nga De Vox, teksti u shkrua nga Anxhela Peristeri, ndërsa për orkestrimin u kujdes De Vox. Videoklipi u prodhua nga MAX Production.

Në Dhjetor 2018, Aurel Thellimi merr pjesë në Festivali I 57-Të Në Rtsh me këngën "Të Dua Ty", një baladë pop e muzikuar nga Ardita Bufaj dhe Aurel Thëllimi, me tekst të vetë Thëllimit.

Më datë 1 Dhjetor 2018, KMC publikon videoklipin "Tuman Kuqe", në bashkëpunim me Aurel Thellimin. Produksioni audio u realizua nga De Vox.

Më datë 1 Shkurt 2019, Aurel Thellimi publikon videoklipin "Me Ty Jeten Ndaj!". Muzika e këngës u punua nga De Vox & Aurel Thellimi. Videoklipi u prodhua nga kompania Four Infinit Production.

Më datë 19 Gusht 2019, Aurel Thellimi publikon videoklipin "Shpirt Fukara". Muzika e këngës u punua nga Aurel Thellimi & De Vox, teksti u shkrua nga Aurel Thellimi, ndërsa për orkestrimin u kujdes De Vox. Videoklipi u prodhua nga kompania Four Infinit Production.

Më datë 13 Mars 2020, Aurel Thellimi publikon videoklipin "Sa Jena Dasht". Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Në Maj 2020, Aurel Thellimi merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 20 me këngën "Sa Jena Dasht".

Më datë 27 Janar 2021, Aurel Thellimi publikon videoklipin "Valle E Dashurise". Teksti i këngës u shkrua nga Aurel Thellimi. Videoklipi u prodhua nga kompania Chill Pro.

Në Prill 2021, Aurel Thellimi merr pjesë në Kënga Magjike 2021 me këngën "Fjalet".

Më datë 19 Qershor 2021, Aurel Thellimi & Mario Bregu publikojnë videoklipin "Shok E Vella". Teksti i këngës u shkrua nga Aurel Thellimi. Videoklipi u prodhua nga kompania Chill Pro.

Më datë 11 Gusht 2021, Aurel Thellimi publikon videoklipin "Më Nuk U Pamë". Muzika e këngës u punua nga Mario Bregu, ndërsa teksti u shkrua nga Aurel Thellimi.

Më datë 19 Janar 2022, Aurel Thellimi publikon videoklipin "Nene". Muzika e këngës u punua nga Mario Bregu, ndërsa teksti u shkrua nga Aurel Thellimi.

Më datë 6 Qershor 2022, Aurel Thellimi publikon videoklipin "Dashuri". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga vetë Aurel Thellimi, teksa për arranzhimin u kujdes Mario Bregu.

Më datë 18 Tetor 2022, Aurel Thellimi & Mario Bregu publikojnë videoklipin "Goc E Lagjes". Muzika e këngës vjen si bashkëpunim nga Aurel Thellimi & Mario Bregu, tekstin e shkroi vetë Aurel Thellimi, teksa për arranzhimin u kujdes Mario Bregu.

Më datë 7 Prill 2023, Aurel Thellimi publikon videoklipin "Digje". Muzika e këngës vjen si bashkëpunim nga Mario Bregu & Aurel Thellimi, tekstin e shkroi vetë Aurel Thellimi, teksa për arranzhimin u kujdes Mario Bregu. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 3 Qershor 2023, Eglantina Toska & Aurel Thellimi publikojnë videoklipin "Nusja Jone". Produksioni audio u realizua nga Edmond Rrapi.

Më datë 2 Shtator 2023, Aurel Thellimi publikon videoklipin "Zemrën Le Tek Unë". Muzika dhe orkestrimi i këngës u punuan nga Mario Bregu, ndërsa teksti u shkrua nga vetë Aurel Thellimi. Videoklipi u prodhua nga MAX Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Mario Bregu.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0