Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aurel - Gjysma E Asgjes Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Pas dritares shikoj
Sikur ke frike,te t’degjoj
Me hijen largohesh
Mbete gjysem,s’kujtohesh.
Radio vjeter transmeton
Nje ze refren kendon
Shtyp butonin me force por asgje nuk ndryshon

Ne nje stacion vetem
Me gjysmen e asgjes mbetem
Dhe ky ze I mekur,I harruar…

Gjysma e asgjes ke mbetur
Gjysmen tjeter s’ke per t’gjetur
Ti sdo ta kuptosh t’verteten
Pa mua gjysem mbetesh
Ti se di te vertetn
Pa mua gjysem mbet gjithe jeten

Pas dritares shikoj
Avullin e pertuar
Ti je larguar,mbete gjysem ti ke harruar
Butoni nuk punon,radio nuk ndalon
Ai ze I mekur perseri vazhdon

Ne nje stacion vetem
Me gjysmen e asgjes mbetem
Dhe ky ze I mekur,I harruar
Aurel Amzai
Publikimi: 10/05/2009
Festivali: Top Fest 6


Aurel - Gjysma E Asgjes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gjysma E Asgjes".
3. Video është e këngës "Gjysma E Asgjes", por nuk këndohet nga Aurel.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Aurel Amzai:


Komente 0