Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aurela Gaçe & Young Zerka Fitojnë “Kënga Magjike 2014”

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7
[13-12-2014]
Aurela Gaçe & Young Zerka janë fituesit e edisionit të 16-të të festivalit "Kënga Magjike". Kënga "Pa kontroll" u vlerësua me më së shumti pikë nga këngëtarët duke rrëmbyer kështu Çmimin e Parë.

Kënga "Asgjë Njësoj" nga Vedat Ademi u rradhit e dyta në këtë festival. Ndërsa çmimi i tretë ju dha Rosela Gjylbegut për këngëN "Rri me mua".

Kënga Magjike ishte një natë që dhuroi plot supriza. Ajo solli në skenë 20 këngëtarët të cilët u shpërblyern me çmimet nga më të ndryshmet dhe performuan në skenografinë madhështore të Gaetano Castelit.Disa nga çmimet e tjera në këtë festival ishin:

Çmimi i Internetit - Çiljeta
Çimimi "AMC" - Erik Lloshi
Çmimi "Tendencë" - Anjeza Shahini
Çmimi "RTV 21" - Big Mama
Çmimi "Best Dance" - Kastro Zizo
Çmimi i Kantautorit - Kledi Bahiti
Çmimi "Magjia e Parë" - Rezarta Smaja
Çmimi "Best Performace" - Orinda Huta ft Landi Wsf.
Çmimi "Kënga Stil" - Rezarta Shkurta
Çmimi "Best duet" - Leonora Poloska & Kanita
Çmimi "Diskografik" - Endri & Stefi
Çmimi i Kritikes - Vedat Ademi.
Çmimi "Best Balade" - Rosela Gjylbegu
Çmimi i Interpretimit - Genta Ismajli
 (B.A/Teksteshqip.Com)


      Aurela Gaçe - Pa Kontroll (Feat.Young Zerka) [Teksti dhe Klipi]

Komente 3