Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  18
  • Vendlindja:
  •  
  • Jetojnë dhe veprojnë në :
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Aurora është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe popullore moderne. Grupi Aurora është formuar në vitin 2002 me inciativën e disa djelmoshave shumë ambicioz. Grupi përbëhehej nga 4 anëtarë: Nazmi Sfishta, Alban Mehmeti, Ylli Valla dhe Ylli Zajmi. Si themelues i grupit njihet Nazi (Nazmi Sfishta) i cili ka qenë një muzikant më me përvojë nga shokët e tij. Zhanri i muzikës së grupit Aurora është Pop R&B. Tani anetaret e grupi jane vetem 2: Nazi dhe Ylli. Në Qershor 2003, Aurora marrin pjesë në VFM 2003 me këngën...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Anëtar i grupit

Nazmi Sfishta

Ish-Anëtar i grupit

Alban Mehmeti

Komente

2 🔥

Revolucion

★★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Aurora, Grupi Aurora, Albani, Nazi, Ylli

Komente 2