A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Aurora Kapo
  • Origin:
  • Rovigo 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 18
  • Birthday:
  • 17 November 2000
  • Zodiac sign:
  • ♏ Akrepi
Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  16
Music genres: Kids

Aurora Kapo is a popular singer. Aurora kapo eshte nje kengetare e cila e ka nisur karrieren e saj qe ne moshen 5-6 vjecare ne "Perralle me Pirate" 2008. Ajo vazhdoi karrieren e saj ne festivalin e Shkodres per here te pare ne vitin 2008 dhe u vleresua me cmimin e interpretimit me kengen titulluar "Pinoku".

Ne qytetin e saj te Durresit ajo mori pjesë ne "Tingujt e Adriatikut" ose "Valet e Adriatikut" dhe u vleresua per te marre pjese ne "Zlatna pahulja - Rožaje" ne Male te Zi per te perfaqesuar Shqiperine ne kete konkurs Internacional midis mbi 50 shteteve dhe aty per here te pare ajo si pjesemarrje mori pjese e u vleresua me cmimin e pare me kengen "Koncerti i Enderrave".

Karriera e saj vazhdoi ne koncerte si e ftuar speciale dhe me ambiciet e saj duke marre pjese ne konkurse e duke sfiduar veten ajo gjithmone me forcat e saj gjthmone ka dal e para. Ne festivalin e Shkodres ne vitin 2009, ajo u vleresua me cmimin e pare me kengen "Kjo Bote". Ajo mori pjese ne "Kripmjalezat" ne vitin 2009 me kengen "Ditelindja e Diellit" dhe u vleresua me cmimin e publikut.

Ne konkurisn "Perform-Fest" ne vitin 2010 u vleresuar me cmimin e pare me kengen "Disco Play".
Me pas ajo pas shume konkursesh te tjera ajo mori vendimin per te marre pjese ne konkursin e famshem "Gjeniu i Vogel". Ajo kaloi deri ne finale dhe u vleresua me cmimin e publikut. Ajo eshte nje vajze plot ambicie dhe tani ka nxjerr 2 albume te shkelqyera te titulluara "Ditelindja e Diellit" dhe "I am show girl".

Në Shtator 2012, Aurora Kapo merr pjesë në JESC 2012 me këngën "Blue Blue Jeans".

Në vitin 2013, Aurora Kapo merr pjesë në Gjeniu I Vogel 5.

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Gjeniu I Vogel

(Contestant)

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019