Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aurora Ndoj

Aurora Ndoj
  • Vendlindja:
  • Tirane 
  • Mosha:
  • 40 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 7 Maj 1981
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♉ Demi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  50
Këndon kryesisht: pop popullore moderne

Aurora Ndoj është këngëtare e njohur. Aurora Ndoj eshte me origjine nga fshati Tarazh i rrethit te Mirdites. Shkollimin e mesem dhe fillor i kreu ne Rreshen ndersa fakultetin e arteve te bukura per muzike i kreu ne Tirane. Qe nga mosha 7 vjeqare mori muziken si profesion dhe ka potporira te ndryshme, disa duete qe nga viti 2010 dhe nje numer te madh videoklipesh.

Më datë 16 Shtator 2011, Aurora Ndoj publikon videoklipin "Si Mekatare". Muzika e këngës u punua nga Gramoz Kozeli, teksti u shkrua nga Gjergj Jorgaqi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Gramoz Kozeli.


Më datë 17 Shtator 2011, Aurora Ndoj publikon videoklipin "Ku Jane Zemrat". Muzika e këngës u punua nga Alban Arifi, teksti u shkrua nga Fatmir Muja, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alban Arifi.

Më datë 6 Gusht 2012, Aurora Ndoj publikon videoklipin "Marr Fryme Nga Ty". Muzika e këngës u punua nga Alban Arifi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alban Arifi. Videoklipin qe e realizoi me Max production. Ishte nje vidioklip shume i bukur qe pikasi vemendjen e publikut me zerin dhe bukurin joshese te kengetares.

Më datë 22 Tetor 2012, Aurora Ndoj, Anjeza, Artushi & Dafina publikojnë videoklipin "Kollazh Muzikor".

Më datë 27 Mars 2013, Aurora Ndoj publikon videoklipin "E Ka Hak Dashninë E Shkretë".

Më datë 10 Maj 2013, Aurora Ndoj publikon videoklipin "Dola Jashte Po Binte Shi".

Më datë 11 Maj 2013, Aurora Ndoj publikon videoklipin "Lulja E Bjeshkes".

Më datë 27 Tetor 2014, Aurora Ndoj publikon videoklipin "Bota Jemi Une Dhe Ti", në bashkëpunim me Eri Qerimi. Muzika e këngës u punua nga Alban Arifi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alban Arifi.

Më datë 2 Mars 2016, Aurora Ndoj publikon videoklipin "Dehur Ne Lot".

Ne vitin 2017 ajo u be pjese e nje pritjeje te embel, pritja e djalit te saj te pare ALARIOS, engjelli i Aurores.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

6


Komente 6