A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Aurora Susuri

Choose star rating

Rating:  4.6 / Votes cast:  88
  • Origin:
  • Prizren 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 38
  • Zodiac sign:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Aurora Susuri is a popular singer of Pop music. Ajo ka mbaruar studimet për gazetari në Prishtinë. Është per momentin gazetare e televizionit Kohavision që prej vitit 2004. Shkollen e mesme dhe fillore i kreu Shkollen 'Emin Duraku' Prizren, ndersa te mesmen e kreu ne Gjimnazin 'Gjon Buzuku' Prizren. Prej vitit 2000 ka qenë kengetare me nje kenge 'Vetem 17 vjet i kam'. Në Maj 2009, Aurora Susuri merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "Kurre Me"....

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Adelina Thaçi

Shkenda Dubova

Diellza Kolgeci

Jehona Sopi

Njomza Kallaba

Monika Salihu

Shota Baraliu

Dafina Dauti

Jeta Faqolli

Rezarta Smaja


Tags: Aurora Susuri, Aurora Susurri

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019