Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aurora - Enderra E Lotit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Gezimin ti ma solle
e vodhe(?) lotin tim
ne atë nate te pafundshmerise
vrapoje e cmendur
si engjell i trishtuar
ne rrugën tënde te pa kthim
yjet luteshin për ty
natyra qante për lotin tim
qe kish mbetur i vetmi kujtim

Ref:
Nuk do t'ndalem kurrë
gjithmonë unë do t'ju ndjek
se një ditë do t'me dashurosh
dhe do t'jesh e imja për jetë

Erresira flinte ne gjoksin tënd
e gjithë heshtjen e plagoste
hena e cmendur solli dhurate
ne ëndërr flisja e qeshja me ty
zjarrin qe ndez për dashuri

Ref.
Nuk do t'ndalem kurrë
gjithmonë unë do t'ju ndjek
se një ditë do t'me dashurosh
dhe do t'jesh e imja për jetë

Erresira perkundte lumin tënde
e qe hija e jote me ndjek ne ç'do hap
mos më thuaj se tani është vonë
kur unë ndodhem ne litarin e pasionit tënd
dua drite, dua drite n'jetën time
dua t'jem unë me ty
kur tani e mira e m'poshti te keqen
e tek ne lindi dashuri
dua drite,dua t'jem me ty
kur tani e mira e m'poshti te keqen
e tek ne lindi dashuri,dashuri,dashuri...
lumturi o drita ime
lumturi unë kerkoj
ne syrin tënd unë e shoh vetëm
vete e shoh gezimin tënd
gezimin tënd

Ref.
Aurora
Publikimi: 01/06/2003
Festivali: VFM 2003


Aurora - Enderra E Lotit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Enderra E Lotit".
3. Video është e këngës "Enderra E Lotit", por nuk këndohet nga Aurora.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Aurora:


Komente 0