Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aurora - Amaneti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Jam gjak hardinaj
Jam gjak jashari
Jam gjak i gjdo deshmori
Sa loti eshte derdh per kte dhe
Sa gjaku mbuloj kte tok
Jemi kurban lirije
Por ju na harruat sot

Me ka marr shum malli per nene time
Me ka marr shum malli dhe per baban
Me ka marr shum malli per te gjith ju
Dhe per djalin tim qe kurr nuk e pash
Dhe per djalin tim qe kurr nuk e pash

Dikush me thot se aj eshte djali im
Lereni te qete
Sa te mrapsht qe jeni ju o populli
Femijet tane i leni rrugve
Shkoj djali ne shpi
Bashk me baben e ti
Njeri vdekur njeri gjall

Me ka marr shum malli per nene time
Me ka marr shum malli dhe per baban
Me ka marr shum malli per te gjith ju
Dhe per djalin tim qe kurr nuk e pash
Me ka marr shum malli per gruan time
Me ka marr shum malli per moter, vella
Me ka marr shum malli per te gjith ju
Dhe per djalin tim qe kurr nuk e pash
Dhe per djalin tim qe kurr nuk e pash

Faluni, lutuni
Beni vepra t'mira per zot
Eshte amaneti i art
Qe e sjellim ne
Nga jeta e varrit
Na mos na harroni
Mos na harroni ju duam shum


Ky tekst u dërgua nga BrikenaAurora
Publikimi: 25/09/2012


Aurora - Amaneti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Amaneti".
3. Video është e këngës "Amaneti", por nuk këndohet nga Aurora.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Aurora:


Komente 1