Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Avdyl Mziu & Vezire Gashi - Hajde Moj Dashnie
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hajde Moj Dashnie".
3. Video është e këngës "Hajde Moj Dashnie", por nuk këndohet nga Avdyl Mziu & Vezire Gashi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Avdyl Mziu & Vezire Gashi - Hajde Moj Dashnie  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Live 2010"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2010

2010-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Hajde Moj Dashnie" kënduar nga Avdyl Mziu & Vezire Gashi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Zanfina - Hajde Moj Dashnie

Një dashnore e kam pas
Nja 2 vjet ne kalum bashk
Qova msit për me e kërku
Dul te dera m'tha s'të du...
(x2)

Hajde moj dashnie...
Pash dy sytë e zi ee
Pa ty m'shkoi rinia...
M'kaloi beqaria

Hajde moj dashnie...
Pash dy sytë e zi ee
Pa ty m'shkoi rinia...
M'kaloi beqaria

O i kish pas nja dy vllazni
Shumë familje,motra e t'ri
S'e kish renin me u martu
Haj me det kuku për mu...
(x2)

Hajde moj dashnie...
Pash dy sytë e zi ee
Pa ty m'shkoi rinia...
M'kaloi beqaria

Hajde moj dashnie...
Pash dy sytë e zi ee
Pa ty m'shkoi rinia...
M'kaloi beqaria

Zyber Avdiu - Hajde Moj Dashnie

nje dashnore e kam pase
nja dy vjet ne kalum bashke
cova fmin per me kerku
dul te dera e m'tha s'te du (2x)

(ref 2x)
hajde moj dashnie
pash dy syte e zie
pa ty m'shkoj rinia
m'kaloj beqaria

o i kish pas nja dy vllazni
shume familje e motra, t'ri
se kish rendin meu martu
haj medet kuku per mu

Albumi: Dashnija, Shkup 1993
Më Shumë Këngë Nga Avdyl Mziu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë