Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.8 / Votuan:  4
  • Vendlindja:
  • Tërpezë 
  • Mosha:
  • 49 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Avni Azizi është një shkrimtar i njohur. Avni Azizi u lind më 06 shtator në Tërpezë të Vitisë. Shkollën fillore e kreu në vendlindje ndërsa të mesmen në Viti. Studioi Gjeografinë dhe Letërsinë në Universitetin e Prishtinës. Vrulli i tij krijues nisi që nga mosha e re. Alkimia e pasioneve dhe emocioneve të magjishme, e ushqyen nëpër vite dhe i shërbyen për të forcuar hulumtimin në zemër të fjalëve. Mesazhi i thellë, i pasionuar dhe realist përmes artit e inkurajon atë për të theksuar kë...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Artistë Të Ngjashëm:

Fahredin Shehu

Argjend Hasani

Liri Loshi

Leo Gjata

Halil Xani

Brahim Avdyli

Sulejman Krasniqi

Isuf Luzaj

Trifon Xhagjika

Moikom Zeqo


Tags: Avni Azizi

Krijo Një Kartolinë