Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Avni Mula - Nene Moj Do Pres Gershetin  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

01/12/1976

1976-11-30T23:00:00+00:00

Pjesëmarrëse në

Festivali i 15-të në RTSH
Nene, moj do pres gershetin,
E do marr malin perpjete,
Shok’ e shoqe po me presin,
N’ato bjeshke ku puthin rete

Dil, moj nene, lajmero dasmoret,
Se do shkoj un’ partizane,
Mos me bej nuse zakoni,
Do marr pushke, ne mal do dal.

Refreni:
Ne m’u kalbte rripi I pushkes
Nene, moj ne shi e n’ere
Do ta lidh ne ballet e luftes
Me gershetin tim te prere, o mori nene!

Ne te marte malli per mua,
Dil degjo krisma nga mali,
Mbi lirine asgje nuk dua
Se jam nuse partizani.

Mos I pyet zogjte ne pyje
Ku kam qene e ku s’kam qene
Gjurme me gjurme do le ca yje,
Te me gjesh kudo, moj nene.

Refreni:
Ne m’u kalbte rripi I pushkes
Nene, moj ne shi e n’ere
Do ta lidh ne ballet e luftes
Me gershetin tim te prere, o mori nene!


Më Shumë Këngë Nga Avni Mula:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet