Më mbaj mend (për 1 muaj)

Avni Mula

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  24
 • Vendlindja:
 • Gjakovë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 92 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Avni Mula është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë dhe popullore qytetare. Artisti i Popullit Avni Mula, këngëtar dhe kompozitor i suksesshëm, autor i mjaft këngëve fituese në aktivitete muzikore kombëtare. Avni Mula lindi në Gjakovë në vitin 1928. Studimet e larta muzikore i kreu në Konservatorin “Çajkovski” të Moskës (1952-1957), ku u diplomua si këngëtar lirik. Karrierën artistike e nisi menjëherë mbas kthimit nga Moska si solist në Teatrin e Operës dhe Baletit, duke realizuar role kryesore të repertorit operistik të...

>> Lexo gjithë biografinë >>


I ati i

Inva Mulës

Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Kastro Zizo

Frederik Ndoci

Big Basta

Pirro Çako

Ardit Gjebrea

Bujar Qamili

Stine

Sinan Hoxha

Aleksandër Gjoka

Redon Makashi

Tags: Avni Mula


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet