Më mbaj mend (për 1 muaj)

Azemi (Azem Lukaj)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5
  • Emri i Vërtetë:
  • Azem Lukaj
BIOGRAFIA: Azemi (Azem Lukaj) është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne. T’ju kujtojme se kenget “Malli për ty” dhe “Gabimi”, janë dy prej projrekteve të cilat i dhanë vulë të pashlyeshme, talentit të këngëtarit pejan Azem Lukaj. Ai eshte nder kengetaret e shumekerkuar ne dasma kudo ne Kosove e me gjere. Më datë 12 Qershor 2010, Azem Lukaj publikon videoklipin "Sonte". Në vitin 2011, Azemi publikon albumin "Live". Më datë 17 Nëntor 2013, Azem Lukaj publikon videoklipin "Gabimi". Më datë 20 Shkurt 2015, Aze...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë KomentLive 2019 (2019)

Live (2011)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Murat Gjoniku

Fatmir Elezi

Avni Mehmeti

Shkelqim Kola

Duchi

Sokol Koçi

Arif Murati

Shqipri Kelmendi

Fadil Aziri

Granit Hyseni

Tags: Azemi, Azem Lukaj


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet