A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Azet

Kmn Member ➡ Anëtar I Kmn

 Gjermanisht ➡  Shqip
Choose star rating

Rating:  4.5 / Votes cast:  13

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: Eriona Fetahaj


Kmn Member

[Hook: Azet]
Geh zurück an den Anfang
Denk mal nach, mach mal langsam
Wer hat Deutschrap verändert?
Du weißt genau, es war ein KMN-Member
Geh zurück an den Anfang
Denk mal nach, mach mal langsam
Wer hat Deutschrap verändert?
Du weißt genau, es war ein KMN-Member

[Part 1: Azet]
Seit wir kam'n, sind doch alle wie gelähmt
Dass du Eier hast und schießt, Dicka, hab' ich nie geseh'n
Findet Nemo, deutsche Rapper alles Plastik wie Lego
In zwei Jahr'n fickte ich auf Lachkick dein Ego
Du Pussy, ja, ich hab' dein'n Nam'n nie erwähnt
Hab' gesagt, komm' ich raus, wird mein Kari übernehm'n
Jaja, ich hab' Angst am Handy, doch vor wem?
Grüße meine Family aus Podujev

[Hook: Azet]
Geh zurück an den Anfang
Denk mal nach, mach mal langsam
Wer hat Deutschrap verändert?
Du weißt genau, es war ein KMN-Member
Geh zurück an den Anfang
Denk mal nach, mach mal langsam
Wer hat Deutschrap verändert?
Du weißt genau, es war ein KMN-Member
[Part 2: Zuna]
War der Erste und bis Ende bleib' ich steh'n
Ich hab' Geld gedruckt und alle hab'n denselben Film gelebt
Zeig mir einen von den Fotzen, der sich auf Straße frei bewegt
Trag' die Kosten für Familie, nicht für Hundert-Mann-Armeen
Chaye, egal, ich hab' Feinde, seitdem Mutter besser schläft
Und du Brüder, die dich ficken, wenn du nicht sitzt auf Befehl
Halt' mein'n Kreis weiter klein und mach' Millionen, Digga, geht
Und schick' Grüße raus an meine Familie aus Baalbek
Brech' die Tür auf, kriegst du Sabri wie gewohnt
Geht Sonne unter, wird es laut, und drück' die Kurse weiter hoch
Brraa, geb' ein'n Fick auf deine Kollaboration
Ich warte, yallah, los, schick mir deine ganzen Leute vor

[Hook: Azet]
Geh zurück an den Anfang
Denk mal nach, mach mal langsam
Wer hat Deutschrap verändert?
Du weißt genau, es war ein KMN-Member
Geh zurück an den Anfang
Denk mal nach, mach mal langsam
Wer hat Deutschrap verändert?
Du weißt genau, es war ein KMN-Member

[Part 3: Miami Yacine]
Welcher Rapper geht mit seiner ersten Single Platin?
KMN übernahm alles, so wie erwatet
Häng' mit dem Libo im Cabrio
Ein Motherf**ker à la Ciro Di Marzio
Zwanzig K in der Jogginghose
KMN-Member und keine Pop-Ikone
Das Leben war Tristesse, Kickdown im X6
Grüß' meine Familie aus Meknès
[Pre-Hook: Miami Yacine]
Kein Promo-Beef und kein harter Diss
Ich lasse Zahlen sprechen wie Real Madrid
Dreckiges Leben, so wie ein Straßenstrich
Weil ihr nicht meine Sprache spricht

[Hook: Azet]
Geh zurück an den Anfang
Denk mal nach, mach mal langsam
Wer hat Deutschrap verändert?
Du weißt genau, es war ein KMN-Member
Geh zurück an den Anfang
Denk mal nach, mach mal langsam
Wer hat Deutschrap verändert?
Du weißt genau, es war ein KMN-Member

[Part 4: Nash & KMN]
Ich komm' raus ausm Zellentrakt, gib mir ein Mic
Fick diese Zeit, sitze im Ferrari in Weiß
Whiskey auf Eis, Koka-Lines, wirf dir Codein ein
Küss meine Nikes-Boots, wer ist die Eins? Pfuh, plus
Führ'n ein Leben zwischen Partys und Business
Fuck deine dreißig Kilo Koks in mei'm Barrio, gib ihn'n
Ich hab' ein'n Revolver unterm Sitz und fahr' durch die City (yeah)
Und jeder weiß Bescheid, sie schreien, „KMN ist die Gang!“

Kmn Gang


Anëtar I Kmn

Shko prapa në fillim
Mendoni për këtë, merrni lehtë
Kush e ndryshoi rapin Gjerman?
Ju e dini saktësisht, ai ishte një anëtar i KMN
Shko prapa në fillim
Mendoni për këtë, merrni lehtë
Kush e ndryshoi rapin Gjerman?
Ju e dini saktësisht, ai ishte një anëtar i KMN

[Pjesa 1: Acetat]
Që kur erdhëm, të gjithë janë të paralizuar
Që ju keni vezë dhe xhiruar, Dicka, unë kurrë nuk kam parë
Gjeni Nemo, rapper gjerman të gjithë plastike si Lego
Në dy vjet kam ndyrë në Lachkick egon tuaj
Ju pidhi, po, kurrë nuk kam përmendur emrin tënd Nam'n
Thashë, do të dal, Kari im do të marrë përsipër
Po, unë kam frikë nga telefoni im, por kush është?
Përshëndetni familjen time nga Podujev

[Hook: AZET]
Shko prapa në fillim
Mendoni për këtë, merrni lehtë
Kush e ndryshoi rapin Gjerman?
Ju e dini saktësisht, ai ishte një anëtar i KMN
Shko prapa në fillim
Mendoni për këtë, merrni lehtë
Kush e ndryshoi rapin Gjerman?
Ju e dini saktësisht, ai ishte një anëtar i KMN
[Pjesa 2: Zuna]
Ishte i pari dhe deri në fund unë qëndroj
Kam shtypur të holla dhe të gjithë kanë jetuar të njëjtin film
Më tregoni një nga pussies që lëvizin lirshëm në rrugë
Mbaj familjen, jo qindra ushtrive
Chaye, pavarësisht, kam armiq pasi Nënës fle më mirë
Dhe ju vëllezër që ju qij kur ju nuk jeni ulur në komandë
Mbaje rrethimin tim të vogël dhe bëj miliona, Digga, lë
Dhe përshëndetje për familjen time nga Baalbeki
Pushoni derën, e merrni Sabriun si zakonisht
Nëse dielli shkon poshtë, ajo merr me zë të lartë dhe shtyn çmimet
Brraa, merrni një qij në bashkëpunimin tuaj
Unë jam duke pritur, yallah, shkoni përpara, më dërgoni të gjithë njerëzit tuaj

[Hook: AZET]
Shko prapa në fillim
Mendoni për këtë, merrni lehtë
Kush e ndryshoi rapin Gjerman?
Ju e dini saktësisht, ai ishte një anëtar i KMN
Shko prapa në fillim
Mendoni për këtë, merrni lehtë
Kush e ndryshoi rapin Gjerman?
Ju e dini saktësisht, ai ishte një anëtar i KMN

[Pjesa 3: Miami Yacine]
Cili rapper shkon me platinën e tij të parë të vetme?
KMN mori gjithçka siç pritej
Rrini në Libo në të konvertueshme
Një foshnjë e ëmbël në La Ciro Di Marzio
Njëzet K në pantallonat
Anëtar i KMN dhe asnjë ikonë pop
Jeta ishte Tristesse, kickdown në X6
Përshëndetni familjen time nga Meknes
[Para-Hook: Miami Yacine]
Asnjë promo viçi dhe asnjë dis hard
Unë kam numra të flasë si Real Madrid
Jeta e ndyrë, si një shenjë rruge
Sepse nuk flet gjuhën time

[Hook: AZET]
Shko prapa në fillim
Mendoni për këtë, merrni lehtë
Kush e ndryshoi rapin Gjerman?
Ju e dini saktësisht, ai ishte një anëtar i KMN
Shko prapa në fillim
Mendoni për këtë, merrni lehtë
Kush e ndryshoi rapin Gjerman?
Ju e dini saktësisht, ai ishte një anëtar i KMN

[Pjesa 4: Nash & KMN]
Po dal nga qeliza, më jepni një mikrofon
Qij këtë herë, ulur në Ferrari në të bardhë
Uiski në akull, linjat e koka, merrni codeine
Puthni çizmet e mia, kush është ai? Phew, plus
Drejtoni një jetë mes partive dhe biznesit
Fij tridhjetë kilogramë koks në barrio tim, jep 'em
Unë kam një revolver nën vend dhe të përzënë nëpër qytet (po)
Dhe të gjithë e dinë, ata bërtasin, "KMN është banda!"

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019