Aziz Murati

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  30
  • Vendlindja:
  • Hasanbeg (Shkup) 
  • Mosha:
  • 41 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Aziz Murati është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, tallava, popullore dasmash dhe popullore vajtuese. Aziz Murati eshte nje kengetar i cili me kenget e tij ka ndezur atmosferat neper gezimet familjare.Me se shumti shquhet per kendimin e kengeve te dasmave, dhe kengeve folklorike.Ka edituar nje numer te konsiderueshem albumesh, te cilat e kane pasur suksesin e vet. Ka realizuar disa bashkepunime me kengetare te ndryshem, por si me i suksesshmi dallohet bashkepunimi me Elvanen, me kengen "Duro Zemer". Punon per te realizuar projekte te reja. Në ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtarePotpuri 2018 (2018)

Po Ja Nisi Kanges (2017)

Kenge Te Pavdekshme (2017)

Live (2013)

Mashalla, mashallah (2011)

U Martove (2008)

Moj E Poshtër (2006)


Këngët:

» Dërgo Një Këngë »

Lotet E Mia
Lamtumir
U Martove
Ti Ma Morre Zemren Time
Nuk Behet Mire
Tash E Di
Gurbeti
Maturant
Lulija Belëholla
Potpuri


Artistë Të Ngjashëm:

Faton Rugova

Zena Aliu

Safet Rizaj

Evzi Kaja (Xiu)

Gadaf Elmazi (Dafi)

Tefik Islami

Blerim Lutfiu (Beli)

Memi

Agim Poshka

Mustafa Ymeri


Tags: Aziz Murati, Gazmendet, Azizi

Krijo Një Kartolinë