Më mbaj mend (për 1 muaj)


Hazis Ndreu - Vijne Pamporat
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vijne Pamporat".
3. Video është e këngës "Vijne Pamporat", por nuk këndohet nga Hazis Ndreu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Hazis Ndreu - Vijne Pamporat  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Aziz Ndreu"

Komente

Asnjë Koment

28/09/2009

2009-09-28T19:40:13+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Vijne Pamporat" kënduar nga Hazis Ndreu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Hazis Ndreu i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Haxhi Maqellara. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Ej vijn pamporat moj nan e
Per rreth de je tit
Ke po vishin moj nan
Asqert e mre je tit

Ke po vishin moj nan
Asqert e mbre je tit

Ej ke po vishin moj nan
Asqert e mbre je tit
E ximcat qajshin moj nan o
Ximcat kno jo jshin

E ximcat qajshin moj nan o
Ximcat kno jo jshin

E ximcat qajshin moj nan e
Ximcat kno jo jshin
Ej ka nji leter moj nan
Vilat e ço jo jshin

Ej ka nji leter moj nan
Vilat e ço jo jshin

Ej ka nji leter moj nan
E çojshin vilat e
Per shtat vjet o moj nan
T'na presin gra ja t-e

Per shtat vjet o moj nan
T'na presin gra ja t-e

E mos na pritshin moj nan e
Per shtat vje je t-e
Le t'i marrin moj nan o
Burrat ple je q-e

Le t'i marrin moj nan o
Burrat ple je q-e

E burra pleq o moj nan e
Pleq te vje je ter
Mos na vjen o moj nan
Ndoj dever tje je ter

E mos na vjen o moj nan
Ndoj dever tje je terMë Shumë Këngë Nga Hazis Ndreu:


Komente mbi këtë këngë