Më mbaj mend (për 1 muaj)

Azra Jakupi - Pse Ashtu Më Shikon Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Pse ashtu po me shikon?
Nje mije here te thash se nuk te dua!
Mund ta kesh dhe nje harem,
por mbaje mend s'dot me kesh mua!
Je fraer No.1 per t'gjitha femrat pervec meje,
Zemren time s’do ta kesh as ti,
as ai qe vjen pas teje!

Refreni:
Ik prej meje se une s’jam per ty,
zemren tende do ta thej ne dy.
Me mire shko e jeto si fraer,
me mua do t’jetosh ne ferr (dije!).
Une jam udhetar i autostrades,
shok i hijeve te erreta t’nates,
Dhe as mos tento te enderrosh
Se ndonjehere do t’me mungosh!

Pse ashtu po me shikon? Ha!,
mos me thuaj se je dashuruar!
Vajzat jane te bukura, une jam vajza e gabuar.
Ne kete bote nje jete e kam dhe nuk dua ta harxhoj ne ty,
Shpinden tani pot a kthej,
e ti rri e shiko me habi!

Refreni:
Ik prej meje se une s’jam per ty,
zemren tende do ta thej ne dy.
Me mire shko e jeto si fraer,
me mua do t’jetosh ne ferr!
Une jam udhetar i autostrades,
shok i hijeve te erreta t’nates,
Dhe as mos tento te enderrosh
Se ndonjehere do t’me mungosh!
Azra Ibrahimi
Publikimi: 01/01/2003
Festivali: Nota Fest 2003


Azra Jakupi - Pse Ashtu Më Shikon
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pse Ashtu Më Shikon".
3. Video është e këngës "Pse Ashtu Më Shikon", por nuk këndohet nga Azra Jakupi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Azra Ibrahimi:


Komente 0