A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
BB Poqi

Choose star rating

Rating:  3.8 / Votes cast:  4
  • Origin:
  • Prishtinë 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 50
  • Zodiac sign:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: BB Poqi is a popular singer and songwriter of Pop-Rock music. Bajram Bylykbashi vuri pseudonimin BB Poqi si propozim nga Agim Berisha për shkak të inicialeve të emrit dhe mbiemrit të tij dhe gjithashtu sepse që në fëmijëri familjarët dhe miqt e thërrisnin Poqi, kështu ai bëri bashk këto dyja dhe nga ai moment u njoh si BB Poqi. Si ndikim nga xhaxhai I tij Poqi si I ri filloi të merrej me muzikë, fillimisht duke mësuar kitarën ndërsa ndikim të madh kishin edhe grupet e njohura të rokut si: Led Zeppelin, Deep...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Morris

Leka

Fatmir Miroci

Xheki

Xuxi

Riza Selimi

Afrim Muçiqi

Shkumbin Kryeziu

Ismet Bexheti

Hamez Llapqeva


Tags: B.B. Poqi, B.B Poqi, Bb Poqi, Poqi Bb Armadillo, Bajram Bylykbashi

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019