A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
B-Genius
  • Origin:
  • Gjilan 
  • Residence:
  • Kosovë 
Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  215
Music genres: Hip-Hop

B-Genius is a very famous singer. Kengtari B-genius i cili quhet Labinot Kosumi,filloi te kendoje nga mosha 15 vjeçare. Nisi te degjohej shume kenga e tij "Mos Shko" dhe ne moshen 17 vjeçare iu bashkangjit grupit "Double-G" dha ai beri disa kenge qe ishin hite.

Më datë 24 Janar 2008, NG publikon videoklipin "Me Fal Nene", në bashkëpunim me B-Genius.

Më datë 26 Prill 2008, Scorpion publikon videoklipin "Jeta Pa Ty", në bashkëpunim me B-Genius.

Më vitin Shkurt 2010, B-Genius publikon videoklipin "E Lype E Gjete".

Më datë 2 Shkurt 2011, B-Genius publikon videoklipin "Un Me Ty", në bashkëpunim me Noga. Videoklipi u prodhua nga Pinkmoon Creative. Me këtë këngë, B-Genius merr pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 10 në vitin 2011.

Më datë 29 Gusht 2011, Trina publikon videoklipin "Dilema", në bashkëpunim me B-Genius. Videoklipi u prodhua nga Urban Graphics.

Më datë 15 Shtator 2011, Noga publikon videoklipin "A Po Vjen", në bashkëpunim me B-Genius.

Më datë 16 Nëntor 2013, B-Genius publikon videoklipin "Zotit Kërkoj Falje".

Më datë 16 Janar 2015, Lyric Master & B-Genius publikojnë videoklipin "Pom Smun".

Në Prill 2015, B-Genius merr pjesë në Celësi Muzikor 9 me këngën "Rollin'", në bashkëpunim me Niil-B.

Më datë 24 Maj 2015, Gold AG publikojnë videoklipin "Çka Po Ndodh", në bashkëpunim me D.U.D.A & B-Genius. Videoklipi u prodhua nga MProduction.

Më datë 31 Janar 2016, Noli publikon videoklipin "Zemren A Ma Fal", në bashkëpunim me B-Genius.

Më datë 10 Maj 2016, B-Genius publikon videoklipin "Po Ma Han", në bashkëpunim me D.U.D.A.

Më datë 15 Tetor 2016, Diinora publikon videoklipin "Amazing", në bashkëpunim me B-Genius.

Më datë 14 Dhjetor 2016, Xhino publikon videoklipin "Tjeter S'ka", në bashkëpunim me B-Genius.

Më datë 20 Shkurt 2017, Double G publikojnë videoklipin "Ghetto", në bashkëpunim me D.U.D.A, Xhino, Overlord & B-Genius. Për orkestrimin u kujdes Alandy. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 10 Mars 2017, B-Genius publikon videoklipin "Koha", në bashkëpunim me D.U.D.A.

Më datë 10 Mars 2019, Overlord publikon videoklipin "Inati", në bashkëpunim me B Genius. Produksioni audio u realizua nga Overlord.

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Submissions by:  sidorela    xoniii  

Double G Army

(Current label)

Instagram

Account

Add New

Official Profiles

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019