TEKSTESHQIP

B2N & Eralda Jashari
Shqipet Neper Bote
Lyrics

Moj e shtrenjta shqiperi
Sa e bukur me je ti
Atje kam une zonjen nene
Atje kam une shpirtin tim
Shqiperi o nena ime
Na bashkon per halle e gzime
Atje kam une time moter
Atje kam un dhe kosoven

Hajde ta vallzojna, vallen me shamija
Hajde ta vallzojna, vallen me shamija
E jona Kosova, e jona Shqipnia
E jona Kosova, e jona Shqipnia

I kam shqipet nga hollanda, plot me pare neper canta
I kam shqipet gjermani, mercedezat kuq e zi
I kam shqipet nga anglia, plot sterlinga neper shpia
Xhamadani vija - vija, viza viza italia
Shqipet andej nga spanja
Shqipet andej nga franca
Shqipet andej nga zvicra, qe te gjujne me franga
I kam shqipet europ
I kam shqipet ne belgjik
I kam shqipet neper bote
I kam shqipet amerik

Hajde ta vallzojna, vallen me shamija
Hajde ta vallzojna, vallen me shamija
E jona Kosova, e jona Shqipnia
E jona Kosova, e jona Shqipnia

DËRGOI:
INFO
U mendua edhe për adhuruesit e klipeve, prandaj produkti muzikor ka ardhur tek fansat i kompletuar shumë bukur edhe me një videoklip, të cilin e përgatitën Andrea Cuberli & Don Enio. Ky videoklip u publikua më 16 Shkurt 2021. Melodia dhe teksti është përshtatur nga B2N.
Rryma muzikore:
R'n'B
Renditja:
Top 200