Më mbaj mend (për 1 muaj)

Baba Li - Unaze  (Feat. Esmeralda)  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Pjesëmarrëse në

Shkodra Fest 2

Komente

Asnjë Koment

16/01/2016

2016-01-16T16:43:50+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Unaze" kënduar nga Baba Li.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Baba Li i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Afrim Muciqi - Unaze

Je me mijra vjet me mijra shekuj
zemren time ta kam fal ti je tretur

ndoshta je martuar ndoshta ke dhe fmi
ndoshta m'ka marre malli per me t'pa me sy-2x

refreni-
Unaze,moj unaze e arte
vetem ti me mbete nje kujtim i zjarrte-2x

Dikush shuan etjen ne buzet e tu
te kam thane e dashur sa forte
qe te du
sa pranvera qe po vine dhe po kalojne
zemren time ato s'ma sherojne

refreni-
..........................................................................................

Mentor Kurtishi - Unaze

E me mijra vjet, me mijra shekuj,
Në zemrën time gjithmon ke me fjetur,
Ndoshta je martuar, ndoshta ke dhe fmij,
Ndoshta t`ka marr malli ty me m`pa me sy.

Ndoshta je martuar, ndoshta ke dhe fmij,
Ndoshta t`ka marr malli ty me m`pa me sy.

Unaz, moj unaz e artë,
vetëm ti më mbete një kujtim i zjartë.
Unaz, moj unaz e artë,
vetëm ti më mbete një kujtim i zjartë.

Dikush shuan etjen, në buzët e tu,
A t`bjen nmend e dashur se tkam dashuru,
Gjith pranverat që do t`vijn dhe do t`kalojn,
Zemrën time pa ty s`munden ta gëzojn.
Gjith pranverat që do t`vijn dhe do t`kalojn,
Zemrën time pa ty s`munden ta gëzojn.

Unaz, moj unaz e artë,
vetëm ti më mbete një kujtim i zjartë.
Unaz, moj unaz e artë,
vetëm ti më mbete një kujtim i zjartë.
[Refreni perseritet 2 here]
Më Shumë Këngë Nga Baba Li:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet