Më mbaj mend (për 1 muaj)

Baba Trodon - Ditelindja Pa Ty (Feat. Qa Records)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

- Urime tqoft ditlindja baby ty pa mu
Dije 1 send qe un ty shum te duu...

Verse 1
Dita ma e madhe per ty une sjom me ty
Po du met pa edhe niher tu m'kqyr en sy
T'verteten tu munu ka une me shty
Tash po kom qef qat koh me mujt mrapa me kthy
Pe di qe mo ajo kurr nuk kthehet
Amo mu ka gerdit tu e pa goten qysh thehet
Se kjo ndodh perdit kur sjam i ngit
Tu shkru vargje ton diten Hiq Pa Ngu Bit
Fjalt um mlidhen n'zemer e n'trru tem kallzohen
Permes zonit tem shum larg tash dergohen
Deri atje kur ti me tjeter kon tash je
A mendon najher si dikujna ftyres i ke qit dhe
Ti mu em letash mos u kthe
Kto fjal qe ti thash mo perpara mos I nje
Qysh ja kom nis per ty po perfundoj
Urime Ditlindjen pa mu jet t'gjat te deshiroj !

REF: 2x
Urime t'qoft ditlindja baby ty pa mu dije ni sen qe un ty shum te du pse nuk jemi bashk tash ne dy bashk me festu pse tihh baby nuk je me muuuu

Verse 2
Skam fuqi me jetu pa ty besom
Vijm kontra me fjal kur t'thom zemer harrom
Se smuj une pa ty se une jom I joti
Gabova qe t'trradhtova e um ndeshkoj Zoti
Sod e shoh ni dat me rendsi n'kalendar
Qe ajo dat shum shpejt zemren ma ka marr
Dita e tmerrshme nata e merzitshme
Zemra jeme qan per jeten tem t'dhimshme
Pse so'h si dikur bashk me festu
Pse je n'krah tjetrit pse sje me mu
Perballem me vetveten por nuk kam fuqi
Se emri yt osht te un deri n'dhe t'hii
E at'her zemrra jem hajde n'funeralin tem
Edhe n'at bot shpirti per ty mu um dhem
Po gjithshka qe pasna bo pasna bo per kurgjo
Urime Ditlindjen edhe pse sem ki mo

REF: 2x
Urime tqoft ditlindja baby ty pa mu dije ni sen qe un ty shum te du pse nuk jemi bashk dasht ne dy me festu pse tihh baby nuk je me muuuu

Verse 3
Ti sod po festoon per ni vit ma shum
E une tu mendu per ty po mbes pa gjum
Rri I ulur me askend smund te bisedoj
Kot kam bler dhuraten e skam kujt tja dergoj
Ditlindjet e tua me rend po vijn e shkojn
Ato vite kur jem kon bash ti kujtojm
Zemer t'kerkoj falje e di qe kam gabu
Pa ty nuk ka jet smundem me jetu
Se shum sene me ty I perjetova n'ket jet
E tash u harruan sikur me djeg ni flet
Rri e pres nje dit qe te kthehesh tek une
E pres at dit nuk dua azgje me shum
Tash jeta jem ndryshoj ska jet normale
Nganjeher dua t'vi qe te kerkoj falje
Tash tash je me tjetrin tjetrit I thu tdu
Urime Ditlindjen jeto jeten pa mu

REF: 2x
Urime tqoft ditlindja baby ty pa mu dije ni sen qe un ty shum te du pse nuk jemi bashk dasht ne dy me festu pse tihh baby nuk je me muuu


Ky tekst u dërgua nga Edita.mBaba Trodon
Renditja: Top 200
Publikimi: 28/06/2008


Baba Trodon - Ditelindja Pa Ty
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ditelindja Pa Ty".
3. Video është e këngës "Ditelindja Pa Ty", por nuk këndohet nga Baba Trodon.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Baba Trodon:


Komente 0