Më mbaj mend (për 1 muaj)

Baba Trodon - Oo Sa Pulen E Mir (Feat. Mc Kafu)  Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Ohh sa pulat e mire
e kom ble lir
zemer e kom ble lir
Ooh e ka veq nji bir
m'ka dal e mir zemer
m'ka dal e mir

West Clan Record's
neje e maron kerkon
nuk e fton veq pulat i veqon

Boni Voo
kurr sem thot jo
kurr jom un per buk ma bon fill ni
Voo

Rri shlir se ka ni bir
mos meno qe e ka te ngushte
se e ka shume t'shlir

Oshte e dashne
e din me dashte shum
osht dhe ma sexy se ni katun

Pula e ka profesion e pasion
gjithmon qi...
e kurre nuk perdor Condon.

haha, E din qe spom beson
po fakti po't kallxon
qe knusti ja qon
rrin drejt,kthehet mbrapa
ta qon pak me hapa
ta kallson pak me Bythen e gjeli vjen me vrapa

Ajo rren,e t'xen
e kurr nuk e din mu de
veq e ka ni t'keqe
se si qen nuk din me le

(Ref)
Ohh sa pulat e mire
e kom ble lir
zemer e kom ble lir
Ooh e ka veq nji bir
m'ka dal e mir zemer
m'ka dal e mir

Ja dridhi
pula Bythen Knusit
pula me Byth ja nali turrin autobusit
heyy na ka bo pula Voo
e knusi kur don e qi...
e kurr si thot jo

Tash shko
kadal edhe avash
pula veq tani gjun
me Voo si me kallsh
pula jon e zeze
eshte krejt si 2pac'i
nuk ja jep bythe
tuli far knus papaci

Cilli,
pules ton nuk ja ka lon
edhe Gati mu bo me to
apet s'un e rrxon
oshte e mir
sikur trendelina
pula jon eshte ma sexy se Adelina

Heyy, Pula jon nuk eshte lezbejk
po din mi dredh byth't
po eshte shum lazdrejk
pula jon eshte e mir
sikur eshte shtet en vetti
Ajo eshte ma e shpejt
se l'kadalshem eshte Getti

(Ref 2x)
Ohh sa pulat e mire
e kom ble lir
zemer e kom ble lir
Ooh e ka veq nji bir
m'ka dal e mir zemer
m'ka dal e mir

Dridhee,pulen pa pushu
ti e din zemer se mas pules tem
S'ka ktu, ju hu
Dridhe,si krek karamel
e pula kur dridhet
ta ban perpara terr

Djersitet qaq shume
sa don ta lodh edhe knusin ton
qka sun e paramenon
qashtu e kom msu
se e kom zakon e pula


Ky tekst u dërgua nga Jeta   BeratCityBaba Trodon
Renditja: Top 200
Publikimi: 13/09/2008


Baba Trodon - Oo Sa Pulen E Mir
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Oo Sa Pulen E Mir".
3. Video është e këngës "Oo Sa Pulen E Mir", por nuk këndohet nga Baba Trodon.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Baba Trodon:


Komente 0