Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Baballesh

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  14
 • Emri i Vërtetë:
 • Fari Lleshi
 • Vendlindja:
 • Kukës 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 31 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Baballesh është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Fari Lleshi i njohur me emrin e artit si Baballesh ka lindur ne qytetin e Kukesit ne veri te Shqiperise. Ne moshen 10 vjec ai se bashku me familjen e tij zhvendoset ne qytetin e Kamzes ku ka jetuar deri ne adoleshence. Me pas ne nje moshe fare te vogel Fariu emigron drejt Greqise e me pas Italise ne kerkim per nje jete me te mire. Ai ka jetuar 10 vite ne Itali e disa vite ne Angli. Eshte foles shume i mire i gjuhes Italiane dhe Angleze. Qe prej m...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Profili

Twitter

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Tru Pak

Eleminimi

Mali G Grand Thugz

Lazy

Ziso

KMC

Bohemi

Tankilla

Albboy

JR


Tags: Baballesh, Baba Llesh, Fari Lleshi

Baballesh në Kartolina:

Të Gjitha Kartolinat

Krijo Një Kartolinë


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet