Më mbaj mend (për 1 muaj)

Baballesh - Pse Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Pse inat e zili pse bor edhe shi
Pse kur ke nevoj asnjeni sta jep dashnin
Pse yjet egzistojn pse hena drit nalt con
Pse koha ka ndryshu dora e njeriut po e ben

Pse inat e zili pse bor edhe shi
Pse kur ke nevoj asnjeni sta jep dashnin
Pse yjet po ndricojn pse hena drit nalt con
Pse koha ka ndryshu dora e njeriut po e ben

Kush me thot pse luftojm
Pse jetojm dhe nuk gezojm
Pse merna vec me fjal
Pse veten e mallkojm
Pse ansjoni sesht perfekt
se njeri tjetrin se dojm
Se pa qen askushi njeri-tjetrin kritikojm
Pse te keqen e kena ne mendje
Pse te miren e harojm
Pse gabimet behen shpejt pse shum von i kujtojm
Pse shumica shohin filma
Pse cdo perall e ka nje mbret
Pse renat qe kena
Pse realisht nuk kena shtet
Pse xhenemi egziston
Kur ka edhe xhehenet
Pse familjet kan pikellim se femijet kan ne gurbet
Pse egziston vullkani
Pse toka ka termet
Pse shoku te shet per pare
Pse shoku per pare te vret
Me shum ne gurbet e ne qeli
Pse kshu me ka shku e sjam kthy
Pse shum tjer na i mori zoti
Zot t kofshim fal ty
Pse jetojm ne kutjime
Pse cfar kalojm na duket sot
Pse buzeqeshja na vjen ralle
Pse njerezit kan lot
Pse kur ki nevoje
Pse zotit i lutesh
Pse kur t vjenmundesia zotit si tutesh
Pse shum pa buk e pa uje
Pse shum jan tu vujt
Pse shum shqiptar spo folin shqip
Pse kur i pyet ta kthejn ne gjuh te huj

Refren:
Pse inat e zili pse bor edhe shi
Pse kur ke nevoj asnjeni sta jep dashnin
Pse yjet po ndricojn pse hena drit nalt con
Pse koha ka ndryshu dora e njeriut po e ben

Pse inat e zili pse bor edhe shi
Pse kur ke nevoj asnjeni sta jep dashnin
Pse yjet po ndricojn pse hena drit nalt con
Pse koha ka ndryshu dora e njeriut po e ben

Sepse lufta ka hidhnime
Kush fiton lufton dhe gezon
Fjala ka mallkime fryn era dhe ta rezon
Perfekt smundesh me kon kur veten nuk e don
Kritika esht nje hije ku pasqyra zbukuron
Kujtesen e ke ne zemer edhe pse ne mendje shkon
Nese ke bo mir zoti vonon po nuk haron
10 her menoje fjalen para se e leshon
Paramendimi esht djallezia kur gabimin ben
Filmat vij nga historia cfar njeriu kalon ne jet
Perallat egzagjerohen si fjala ne gazet
Fukaraja rehet shpejt se thjesht esht nje njeri i drejt si shtrengimi i nje dore tregon sinqeritet
Lulja sjell parajs ne momentin qe je ne fer
Gurbeti buken e gojes qe prap shteti po ta mer
Vet kemi padrejtesira kur familjen s sheh me sy
Kur gjykatesi te jep vendim rezultati esht qeli
Mundesia e ben njeriuun jo njeriun e drejt ai shitet dhe blihet edhe mijera po na vret
Cdo njeri ka kenaqesi rjedh edhe buzeqeshja
Kur loti ta mbulon syrin nga zemra vjen heshtja
Zoti na ka cu prap ai ka me na mar pervoje e cdo njeriu kjo jete esht si perall

Refren:
Pse inat e zili pse bor edhe shi
Pse kur ke nevoj asnjeni sta jep dashnin
Pse yjet po ndricojn pse hena drit nalt con
Pse koha ka ndryshu dora e njeriut po e ben

Pse inat e zili pse bor edhe shi
Pse kur ke nevoj asnjeni sta jep dashnin
Pse yjet po ndricojn pse hena drit nalt con
Pse koha ka ndryshu dora e njeriut po e ben


Ky tekst u dërgua nga  HipHop1Baballesh
Renditja: Top 200
Publikimi: 03/05/2019
Teksti: Baballesh
Directed: Enea Kaso
Orkestrimi: Stoic MuzikBaballesh - Pse
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pse".
3. Video është e këngës "Pse", por nuk këndohet nga Baballesh.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kartolina (2)

3
5

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Baballesh:


Komente 0